1244
Esireas vasakult Kris Õmblus, Mathias Marko Vestmann, Skirgailo, Christian Henrik Pütsepp, Mauris Villems. Tagareas vasakult Andri Roose, Gregon Henrik Raud, Kristjan Sarja, Märten Pall, õpetaja Koit Simso Foto: Koit Simso.

September-oktoober olid Ülenurme gümnaasiumi spordiosakonnale väga töörohked kuud. Allpool mõned suurimad ettevõtmised.

Juba 10. korda toimusid rahvusvahelised kooliolümpiamängud 27.-28. septembril.

Taaskord olime vabariigis silmapaistvad spordinädala (22.-29.09) tegijad, toimusid klassidevaheline võrkpalliturniir, algklasside spordipäev, spordimälumäng ja X rahvusvaheline kooliolümpia. Samuti olime aktiivsed Euroopa koolispordipäeva tähistajad 28. septembril.

4. oktoobril pidasime maha arvult 34. Poldrijooksu, kus osales 123 jooksjat. Kui siia juurde lisada veel eraldi Ülenurme ja Tõrvandi lasteaia lastejooksud, siis see number suureneb 350-ni. Tänavuse aasta parimaks osutus 11.a klassi õpilane Robin Möll. Jooksuharrastus on jätkuvalt populaarne.

9. oktoobril naases meie põhikooli poiste jalgpallivõistkond Paides toimunud Eesti koolispordiliidu finaalturniirilt suurepärase II kohaga. Et finaali pääseda, tuli 14. septembril toimunud maakonnaturniiril esikoha vääriliselt esineda.

8.-9. oktoobril võõrustasime Eesti koolispordiliidu finaalturniiri korvpallis 10.-12. klassi poisse. Seekord olime külalislahked ning jätsime endale spordimehe jaoks kõige ebameeldivama, 4. koha, jäädes pronksimatšis viimase sekundi tabamusest alla Kadrina KK võistkonnale. Järgmine suurem vabariiklik turniir leiab Ülenurmel aset juba 31. oktoobril, mil pääsu eest koolide maailmameistrivõistlustele Kreetal 2019.a aprillis asuvad võistlustulle meie kooli korvpallurid.

Maakondlikult osalesime kõigil toimunud üritustel.

Tänavakorvpallis saavutasime 11. septembril nii gümnaasiumi poiste kui neidude arvestuses I koha.

Koolide kergejõustiku karikavõistlustel 13. septembril saavutas gümnaasiumi poiste meeskond üldarvestuses I koha. Põhikooli poisid tulid II kohale ning gümnaasiumi neiud said väärt tulemusena III koha.

Väga rohkearvulise osalejaskonnaga maastikuteatejooksu võistluselt 20. septembril tulime tagasi nii 8.-9. kui 10.-12. klasside arvestuses II kohaga. Nooremates vanuseklassides (4.-5. kl, 6.-7. kl) tuli vastaste nappi paremust tunnistada ning tasuks igati tublid 4. kohad.

17. oktoobril osalesid põhikooli poisid Tartu linna lahtistel saalihoki meistrivõistlustel. Kokkuvõttes tuli meile 5.-8. koha jagamine.

Samuti on aktiivselt võistlustules olnud laskjad, suusatajad ning võimlejad, aga nende tegemistest juba eraldi artiklitena.

Kirsiks tordile tuli õpetajate päevaks uudis, et eelmise aasta augustis toimunud Pierre de Coubertini Noortefoorum on valitud haridus- ja teadusministeeriumi poolt parimaks haridusasutuse teoks Tartumaal 2017. a. Suur tunnustus meile kõigile!

Kallis vallarahvas! Ülenurme gümnaasiumi spordihoone kasutamise ajad vallarahva jaoks on pallimängusaalis P kell 16.00-17.30 ning jõusaalis E-R kell 17.00-21.00 ja P kell 16.00-19.00; tasu 2 eurot kord. Palun ennast kindlasti ka administraatori juures registreerida!