Loading Sündmused

« Sündmused

Avatud aedade kohvikute päev

20. august

Kogukonnapäeva raames toimub Ülenurme kandi avatud aedade kohvikute päev.

KODUKOHVIKUD

Tõrvandis

Maias Aias Aia 6a Tõrvandi kell 11.00-18.00

Maias Aias on mitmekesine menüü. Toit nii veganitele kui “muidusööjatele”. Oodatud on kohe terve pere! Lastele on avatud mänguasjanurk ja suurtele garanteeritakse hea seltskond. Isegi kui vihma sajab, siis Maias Aias alati päike.

Peomaja kohvik Aia 22 Tõrvand kell 10.00- 16.00

Peomaja kohvikus on maitsev grill ja barbeque, kodused koogid, koduõlu, kodukali…

Erimenüüs pakutakse neljakäigulist lõunasöök koos karastavate jookidega.

Õnnemaa kokkamisklubi noortekohvik Ringtee 1 A Tõrvandi

Noored valmistavad ja pakuvad hõrke suupisteid Tõrvandi pere- ja noortekeskuse ees ja kõrval.

Võlukooli kohvik, Leetsi 7, Tõrvandi kell 11.00 – 17.00

Haridusselts Vabadus Õppida pakub Võlukooli kohvikus nostalgilisi soolaseid ja magusaid suupisteid, mõnusat kõhutäidet leiavad nii tavasööjad kui veganid. Laualt leiab erinevaid tõlgendusi sellistele lapsepõlve lemmikutele nagu Kirju koer, Kass Arturi kook, tikuvõileivad, kartulisalat, jms.

Kerget kehakinnitust vürtsitavad vestlused erinevatel haridus- ja kasvatusteemadel. Avatud teemakohane kirjandusriiul kohapeal tutvumiseks.

Lisaks toimub õnneloos ja õnneõngitsemine, tegevused lastele ja tutvumiseks/mängimiseks on väljas erinevad lauamängud.

Soinastes

Süsi ja Sumin Tõusu tee 8 Soinaste küla kell 12.00- 17.00

Hea söök otse grillilt ja ahjust. Kindlasti ei puudu ka magus amps. Tegevust ja kõhutäidet leiavad kõik, nii suured kui väikesed külalised.

Kohvik Nõu Linnavere tee 23 Tõrvandi külje all (Lemmatsi küla) kell 12.00-19.00

Päeva jooksul pakutakse eelrooga, pearooga ja desserdivalikut. Menüüs on Moules marinière spaghetti küüslaugu bruscettaga, astelpaju Pavlova, rammus šokolaadimuffin, brüleekreem ( 2017a parim otse autorilt, värsked crepid šokolaadikreemi või maasikamoosiga. Eesti burrata küpsete tomatite ja värske basiilikuga , Peipsi tindi oblika supp jne

Kell 12.00-17.00

Õuel pakutakse õnneloosi, batuudil hüppamist, soovijad saavad mängida jalgpalli.

Kibuvitsa kohvik Kibuvitsa 8-8 kell 10.00-17.00

Soinaste külas tegutseva Kibuvitsa kohviku päikeselisel terrassil saab nautida hommikukohvi ja kooki ning lõunaks täita kõhu tummisema söögiga.

Kohvik Tüümian Rattasepa tee 23, Soinaste küla. Kohvik on avatud kell 12.00-19.00.

Otse külastaja silme all valmib toidublogija Getteri signatuurburger, mis otsast lõpuni käsitöö – nii kukkel, majonees kui sibulamoos on isevalmistatud. Pihv on eestimaisest rohumaaveisest. Lisaks sellele palju muud soolast-magusat nii külma kui soojana – letilt ei puudu brownied, churrod ega jäine sinihallitusjuustukook. Meeli ergutab külmpruulitud jääkohv ning veel nii mõnigi teine põnev jook!

Pardiralli kohvik Soinaste Enelase 24 kell 12.00 – 16.00.

Tegemist on heategevusliku kohvikuga, saadud tulu läheb Eesti vähihaigete laste vanemate liidule, kes korraldab ka Pardirallit. Kohvikus pakutakse magusat ja soolast suupistet ning ka sooja sööki. Üllatuskülalised ja tegevused lastele.

Ülenurmes

Villa Take Away Villa 6 Ülenurme kell 11.00-15.00

Mõnus koht imeilusal Villa tänaval. Sel päeval pakutakse seal soolaseid ja magusaid ampse nii suurtele kui ka väikestele. Lastele on tegevusnurk. Võimalusel võta kaasa oma joogitops või karbike, et saaksime üheskoos võimalikult prügivabalt sööke-jooke nautida!

Ridaka kohvik Paruni 9 Ülenurme kell 12.00-16.00

Taasiseseisvumispäeval on fookuses rahvuslik toit – pakutakse kerget lõunat ja maiustamiseks magusat. Avatud on ka väike kirbuturg!

Paruni Einelaud Paruni 18 Ülenurme kell 11.00-18.00

Paruni einelauas serveeritakse nii soolaseid kui magusaid ampse ja kindlasti ka toekamat einet. Valikusse tuleb näiteks Rivo rebitud lihaga grillburger, Tiina alati menukad churrosed, Heinzi võiku suitsulihaga, saadaval on kosutavad Mojito kokteilid jne.

Hoovikohvik Vahvad Naabrid Paruni 33/35 Ülenurme kell 11.00-17.00

Vahvad naabrid pakuvad oma koduhoovides eksootilist maitseelamust – Ülejõe kodukohvikute päeval tõeliseks hitiks kujunenud Vietnami kanasuppi Pho Ga’d! Mehed avavad selleks päevaks „Salakuuri” – pakutavaga tutvumiseks tuleb ise kohale tulla.

Pirukakohvik UmbõHää Lasteaia 2 Ülenurme kell 11-17

Pakutakse suus sulavaid värskeid pirukaid nii soolase kui magusa täidistega. Piruka kõrvale kohvi ja mahlajooki. Igal täistunnil viib lõbusaid tegevusi lastele läbi Youtubest tuntust kogunud Onu Karl.

KOHVIK Villa 44 Ülenurme kell 11.00-17.00

Esmakordselt avame oma terrassil kodukohviku, et sõbralik pererahvas saaks rõõmustada nii soolase- kui ka magusasõpru. Perenaine vorbib mitu päeva palehigis midagi magusat ja kui veab, siis peremees kütab grilli kuumaks. Aga tule vaata ise järele! Hea seltskond ja toit on igal juhul garanteeritud.

Helene ja Henri kodukohvik Kaasiku 30, Ülenurme. Avatud kell 12.00-17.00

Helene ja Henri kodukohvik kutsub suuri ja väikseid külla nautima suussulavaid burgereid, Mooska talu suitsusauna liha, suppi, salatit ja muid põnevaid toidu- ja joogielamusi.
Tule veeda kvaliteetaeg meie juures ning paita oma meeli!

Kohvik Ehtne ja Hea Männi 8, Ülenurme. Avatud kell 12.00 – 15.00

Ehtne ja Hea kohvik avab oma uksed kosutavaks lõunasöögiks. Pakume nii soolast ja toekamat einet ,kui palju erinevaid kooke, küpsetisi ja maiuseid maiasmokkadele. Samuti podiseb meil nõiakatel. Ootame toredaid külalisi osa saama meie köögist ja nautima kogukonnapäeva. Täpsema menüü leiab juba kuupäeva lähenedes kohviku ” Ehtne ja Hea” ürituse lehelt.

 


Ülenurme kandi kogukonnapäev

Toimumisaeg

Kuupäev:
20. august
Sündmus Category:

Korraldaja

Kristi Kull
Telefon:
+372 527 6413
E-mail:
kristi.kull@ylenurme.ee