Loading Sündmused

« Sündmused

Saabumissümfoonia – Tõnu Kaljuste ja Tallinna kammerorkester

20. juuli 19.00

Pärast ootamatut pausi muusikaelus on aeg millekski erakordseks! 

Maailma suurimateski kontserdisaalides kuulajaid enda poole võitnud dirigent Tõnu Kaljuste ja Tallinna kammerorkester annavad juulis ja augustis 10 kontserti Eestimaa kirikutes Otepääst Tallinnani.

Kontserdil põimuvad Joseph Haydni ja Arvo Pärdi looming – Haydni sümfoonia nr 45 ehk “Lahkumissümfoonia” ja Arvo Pärdi neli teost “Peegel peeglis”, Orient&Occident”, “Mein Weg”, “Trisagion”.

Haydni sümfooniat alustatakse mängimist viimasest Adagiost vastupidiselt traditsioonile. Mängijad ei lahku lavalt, vaid saabuvad. Selleks puhuks kohandas Tõnu Kaljuste ettekande tänasesse olukorda, kus muusikud hakkavad üle maailma lavadele tagasi tulema.

Eriolukorra ajal pidid muusikud oma kontserdid ära jätma, kuid raadio ja televisioon tõid huvilisteni palju varasemaid salvestusi. Tallinna kammerorkestri Pariisi kontsert, kus koos EFK-ga esitati Arvo Pärdi loomingut, oli Mezzo HD kanali eetris üle kümne korra ja kogus hulgaliselt vaatajaid. Seega kodus karantiinis olles meie rahvusvaheline levi ei katkenud.

Suvise turneega tähistame ühtlasi helilooja Arvo Pärdi 85. sünnipäeva.

Esitavad solistid: Leho Karin (tšello), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver) ja Tallinna kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel.

Piletite ostmine ja 2+2 reegli jälgimine:

koroonakriisi järgselt hoolime igaühe tervisest ja järgime kõiki 2+2 reegleid ja hügieeninõudeid ning ootame seda ka oma külastajatelt.

  • Osta piletid ja perepiletid Piletilevist (eelista e-piletit)!
  • Kohapeal toimub piletimüük vaid vabade kohtade olemasolul, soovitav makseviis kaardimakse
  • Kontserdile tulles vali istekoht, hoides võõrastega 2-meetrist vahet
  • Tule kontserdile koos pereliikmete ja lähedastega, pakume 2- ja 5-inimese perepileteid, mille soetamisel 2 meetri reeglit järgima ei pea
  • Avame uksed 30 minutit enne kontserdi algust

Kontserdisarja korraldab Tallinna filharmoonia, toetavad Tallinna linn, kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital. 

OSTA PILET

Toimumisaeg

Kuupäev:
20. juuli
Aeg:
19.00
Sündmus Category:

Toimumiskoht

Kambja Püha Martini kirik
Puiestee 1
Kambja alevik, Kambja vald, Tartumaa