Loading Sündmused

« Kõik sündmused

Mängufilm „Suvitajad“

17. veebruar 19.00

4€ – 5€

 

(Eesti 2023)

Kirge ja nalja täis suvine komöödia, mis põhineb Juhan Smuuli samanimelisel jutustusel. Film valmis seoses armastatud kirjaniku sajanda sünniaastapäevaga ning on ühtlasi ka austusavaldus samal algmaterjalil põhinevale kultuskomöödiale „Siin me oleme“. Imekaunil Muhu saarel toimuv legendaarne lugu on toodud julgelt tänapäeva, sest Smuuli terane nägemus vastandlikest inimtüüpidest on ajatu.

Kalur Ärni on otsustanud kehva kalasaagi tõttu jaaniajaks suvitajad võtta. Plaan pole ju paha, kuid tema kaunisse Muhumaa tallu saabuvad vägagi tülikad külalised: proua Sohvia, tema abikaasa Johan, nende poeg Juunior ja Sohvia kaunitarist õde Erna koos oma ärimehest kavaleri Ivoga. Juba esimesest pilgust on selge, et Ärnil ja tema naisel Lainel läheb selle seltskonnaga raskeks. Pealinnast saabunud suvitajad pakatavad tähtsusest ja nõuavad erikohtlemist, samas on nende klantsi pealispinna all piinlikke saladusi. Kuid jagelustesse tõmmatud maarahvas avastab nüüd ka enda elus üllatavaid kitsaskohti. Lugu muutub veelgi vürtsikamaks kui intriigide keskel tärkab pererahva tütre ja suvitajate poja vahel tõeline armastus. Naljakate segaduste ja noorusliku armastusloo saatel minnakse vastu jaaniööle ning koos võimsa lõkkega sütivad peoplatsil ka viimseni pingule timmitud kired.

Osades Kaire Vilgats, Meelis Rämmeld, Pääru Oja, Kristel Elling, Ago Anderson, Maarja Jakobson, Adele Taska, Robert Klein ja Lauri Nebel.
Operaator ja monteerija Ergo Kuld
Helilooja: Hendrik Sal-Saller
Helirežissöör Lauri Laagus
Grimmikunstnik Kaia Triisa
Kostüümikunstnik Kenneth Barlin
Kunstnik Alex Klein
Produtsendid Kristian Taska, Tanel Tatter, Veiko Esken
Stsenarist Martin Algus
Režissöör Ergo Kuld
Tootja Taska Film, Kassikuld, Apollo Film Productions / HeaFilm

Kategooria: Mängufilm | Žanr: Draama, komöödia

Tavapilet 5€, sooduspilet 4€

Täpsemalt

Kuupäev:
17. veebruar
Kell:
19.00
Pileti hind:
4€ – 5€
Sündmuse kategooria:

Korraldaja

Saidi Tammeorg
tel
+372 5309 9523
e-post
saidi.tammeorg@kambja.ee

Asukoht

Kambja kultuurikeskus
Kesk 12
Kambja, Kambja vald, Tartumaa 62034 Eesti
+ Google Map
tel
+372 5309 9523