Kultuurikalender Huvitegevused
Loading Sündmused

« Kõik sündmused

  • See sündmus on juba möödunud.

Põllumajandusmuuseumi 54. sünnipäev

2. juuli 11.00 - 15.00

4€ – 12€

Juulikuu esimesel laupäeval, 2. juulil avab Eesti Põllumajandusmuuseum Ülenurmel suviste elamuslike laupäevade sarja muuseumi 54. sünnipäevale pühendatud eksklusiivsete mõisatuuridega.

Külastajaid on tervitamas härra Muna, kes pajatab põnevaid – ja ehk ka pikantseid – lugusid Ülenurme mõisa kuulsusrikkast ajaloost Liivimaa edumeelseimast mõisast kuni tänapäeva muuseumini välja.
Muuseumi juhataja Merike Lang aga kergitab esimestele uudishimulikele pisut saladuseloori – millised tulevikuplaanid on meeskonnal Ülenurme kompleksi kujundamisel kaasaegseks, innovaatiliseks näituse- ja külastuskeskkonnaks.

Muuseumituurid algavad kell 11, neil osalemiseks lunasta muuseumipilet. Tähelepanu! Tuuril osalejate arv on piiratud, seetõttu ole aegsasti kohal! Külastajaid ootab sünnipäevale kohaselt kringel. Lisaks tavapärasele näitusemajale pääseb uudistama ka lauda teisel korrusel asuvasse avatud hoidlasse, varakambrisse ja veterinaarianäitusele, rukkiküünis tasub üles leida filmi „Tants aurukatla ümber“ superstaar – aurukatel kogu oma eheduses. Palju põnevat on uurida ka nõukogude-aegset põllumajandustehnikat esitleval väljakul, kus iga masinaga seonduvalt on bännerite sisekülgedel välja toodud kolm põnevat fakti. Kel neist või mõisatuuri jutust midagi tähele panemata või väheks jääb, saab lisa kuulata audiogiid.memu.ee rakendusest.

Eesti Põllumajandusmuuseumis on kujunemas kenaks traditsiooniks pühendada suvised laupäevad erinevatele teemadele, kutsuda huvilisi osa saama erinevatest töötubadest ja kaasa lööma lustlikes mängudes.

Põllumajandusmuuseumisse tasub suvel külla tulla kogu perega!

Pääsmed:
täispilet 6 €, õpilane-üliõpilane-pensionär 4 € , perepilet 12 €, kuni 8-aastased lapsed tasuta.

Täpsemalt

Kuupäev:
2. juuli
Kell:
11.00 - 15.00
Pileti hind:
4€ – 12€
Sündmuse kategooriad:
,

Korraldaja

SA Eesti Maaelumuuseumid
tel
+372 738 3810
e-post
info@maaelumuuseumid.ee
View Korraldaja Website

Asukoht

Eesti Põllumajandusmuuseum
Pargi 4
Ülenurme alevik, Kambja vald, Tartumaa 61714 Eesti
+ Google Map
tel
+372 738 3810
View Asukoht Website