Loading Sündmused

« Kõik sündmused

  • See sündmus on juba möödunud.

„Tartumaa liigub“. Luunja seiklusorienteerumine

17. september 12.00

Plakat.Pühapäeval 17. septembril toimub Luunjas sarja „Tartumaa liigub“ raames põnev Luunja nutiorienteerumine.  Osalejate ülesandeks on leida ülesse rajale peidetud punktid. Punktide leidmisel on abiks kaart, legend ja vihjed. Seikluse algus ja lõpp on Luunja Jõesadamas.

Kogunemine algab kell 11.30, kell 11.45 reeglite tutvustus.

12.00 antakse seiklusele start. Seiklus on kõigile TASUTA!

Tegu on liikumissarja „Tartumaa liigub“ kuuenda etapiga, mille raames selgitatakse välja maakonna kõige aktiivsem omavalitsus. Üritus on osa kultuuriministeeriumi poolt välja kuulutatud liikumisaastast, mille septembrikuu teema on just orienteerumine.

Loe veel sündmuse kohta

„Tartumaa liigub“

Kultuuriministeeriumi poolt välja kuulutatud liikumisaasta 2023 kutsub eestimaalasi rohkem ja regulaarsemalt liikuma, tutvustades aasta vältel erinevaid liikumisharrastuse viise ja pakkudes kõigile jõukohaseid võimalusi liikumiseks üle Eesti.

Liikumisaasta 2023 raames korraldab Tartumaa spordiliit koostöös kaheksa Tartumaa omavalitsusega liikumisürituse „Tartumaa liigub 2023“. Tegu on kogupere liikumissarjaga, mille raames on kaheksas erinevas omavalitsuses võimalik nautida kaheksat erinevat liikumisviisi.

Lisaks suusatamisele on aasta jooksul Tartumaa eri piirkondades võimalik, uisutada, joosta, orienteeruda ning tõukekelkude, jalgratta ja sup-laudadega sõita. Üritus kulmineerub suure ühise fitness treeninguga novembrikuus Tartu Ülikooli Spordihoones.

Üritustesarja eesmärk on saada inimesi liikumisharrastuse juurde ning igal etapil isegi parimaid välja ei selgitata. Küll aga selgub Tartumaa kõige aktiivsem omavalitsus: igal etapil loetakse kokku eri piirkondade osalejad ning jagatakse seejärel osalejate arv piirkonna rahvaarvuga. Kõigile, kes osalevad kaheksast etapist vähemalt kuuel, on tagatud vinged auhinnad. Tule kohale ja saa osa liikumisharrastuse võludest Tartumaal!

Lisainfo: Tartumaa Spordiliit

Etapp Piirkond Asukoht Kuupäev Nimi Liikumisviis
1. etapp Kastre Vald Vooremäe 22.01.2023 „Talvetrall“ Suusatamine
2. etapp Peipsiääre Vald Kolkja, Peipsi järv 05.03.2023 „Kolkja Kelk“ Tõukekelk
3. etapp Nõo Vald Vapramäe 30.04.2023 „Liigume Vapramäele“ Ratas, Jooks, Kõnd
4. etapp Tartu Vald Raadi 21.05.2023 „Ratta ööorienteerumine“ Jalgratas
5. etapp Elva Vald Elva Keskväljak 16.06.2023 „Südaööjooks“ Kepikõnd, Jooks
6. etapp Luunja Vald Luunja 17.09.2023 Nuti seiklusorienteerumine Orienteerumine
7. etapp Kambja Vald Ülenurme 05.10.2023 „Poldrijooks“ Jooksmine
8. etapp Tartu Linn TÜASK Spordihoone 18.11.2023 „Liikumisaasta Grande Finale“ Fitness/aeroobika