Kogukonnapäeva jagub augustis Ülenurme, Tõrvandisse ja Soinastesse

TÄIENDATUD 13.08.2020: Üritus jääb ära!

2131

TÄIENDATUD 13.08.2020:

Head kogukonna- ja kohvikutepäeva osalejad!

Kahjuks peame teatama, et 20. augustil toimuma pidanud Ülenurme kandi kogukonna- ja kodukohvikute päev jääb ära.

Viimasel kahel nädalal on hüppeliselt kasvanud COVID-19 nakatanute arv – neist enim just Tartumaal. Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks ja viiruse leviku tõkestamiseks on distantsi hoidmine.

See otsus ei tule kergelt, sest kogukonna- ja kodukohvikute päev on üks oodatumaid üritusi ja me kõik oleme teinud ürituse kordaminekus tublisti ettevalmistusi. Juunis, ürituse väljakuulutamisel olime lootusrikkad, et kõik läheb planeeritult, kuid sellist sündmuste käiku viiruse leviku osas ei osanud keegi ette näha.

Hoiame enda ja teiste tervist!

Kambja Vallavalitsus

 

 


Algtekst:

Üle aastate taaselustame vallas külade päeva. Et mastaabid on nüüdseks muutunud, toimuvad kogukonnapäevad mitte enam külades, vaid kordamööda valla erinevates kantides.

Avalöögina otsustati esimesena pidada kogukonnapäev 20. augustil, Eesti taasiseseisvumispäeval ja Ülenurme kandis. Tegevused on hajutatud Tõrvandi ja Ülenurme aleviku ning Soinaste küla piiridesse.

SPORT

Spordivõistlused on planeeritud toimuma Tõrvandi staadionil algusega kell 10.00. Kellel soov sporti teha, tuleb oma osalusest teada anda 1. augustiks kas Heiki Sarapuule – tel 5565 9324 – või Kaspar Koolmanile tel 556 5425.

KODUKOHVIKUD

Elavat vastukaja leidis elanike hulgas kodukohvikute mõte.

Tõrvandis

Maias Aias Aia 6a Tõrvandi kell 11.00-18.00

Maias Aias on mitmekesine menüü. Toit nii veganitele kui “muidusööjatele”. Oodatud on kohe terve pere! Lastele on avatud mänguasjanurk ja suurtele garanteeritakse hea seltskond. Isegi kui vihma sajab, siis Maias Aias alati päike.

Peomaja kohvik Aia 22 Tõrvand kell 10.00- 16.00

Peomaja kohvikus on maitsev grill ja barbeque, kodused koogid, koduõlu, kodukali…

Erimenüüs pakutakse neljakäigulist lõunasöök koos karastavate jookidega.

Õnnemaa kokkamisklubi noortekohvik Ringtee 1 A Tõrvandi

Noored valmistavad ja pakuvad hõrke suupisteid Tõrvandi pere- ja noortekeskuse ees ja kõrval.

Soinastes

Süsi ja Sumin Tõusu tee 8 Soinaste küla kell 12.00- 17.00

Hea söök otse grillilt ja ahjust. Kindlasti ei puudu ka magus amps. Tegevust ja kõhutäidet leiavad kõik, nii suured kui väikesed külalised.

Kohvik Nõu Linnavere tee 23 Tõrvandi külje all (Lemmatsi küla) kell 12.00-19.00

Päeva jooksul pakutakse eelrooga, pearooga ja desserdivalikut. Menüüs on Moules marinière spaghetti küüslaugu bruscettaga, astelpaju Pavlova, rammus šokolaadimuffin, brüleekreem ( 2017a parim otse autorilt, värsked crepid šokolaadikreemi või maasikamoosiga. Eesti burrata küpsete tomatite ja värske basiilikuga , Peipsi tindi oblika supp jne

Kell 12.00-17.00

Õuel pakutakse õnneloosi, batuudil hüppamist, soovijad saavad mängida jalgpalli.

Kibuvitsa kohvik Kibuvitsa 8-8 kell 10.00-17.00

Soinaste külas tegutseva Kibuvitsa kohviku päikeselisel terrassil saab nautida hommikukohvi ja kooki ning lõunaks täita kõhu tummisema söögiga.

Kohvik Tüümian Rattasepa tee 23, Soinaste küla. Kohvik on avatud kell 12.00-19.00.

Otse külastaja silme all valmib toidublogija Getteri signatuurburger, mis otsast lõpuni käsitöö – nii kukkel, majonees kui sibulamoos on isevalmistatud. Pihv on eestimaisest rohumaaveisest. Lisaks sellele palju muud soolast-magusat nii külma kui soojana – letilt ei puudu brownied, churrod ega jäine sinihallitusjuustukook. Meeli ergutab külmpruulitud jääkohv ning veel nii mõnigi teine põnev jook!

Pardiralli kohvik Soinaste Enelase 24 kell 12.00 – 16.00.

Tegemist on heategevusliku kohvikuga, saadud tulu läheb Eesti vähihaigete laste vanemate liidule, kes korraldab ka Pardirallit. Kohvikus pakutakse magusat ja soolast suupistet ning ka sooja sööki. Üllatuskülalised ja tegevused lastele.

Ülenurmes

Villa Take Away Villa 6 Ülenurme kell 11.00-15.00

Mõnus koht imeilusal Villa tänaval. Sel päeval pakutakse seal soolaseid ja magusaid ampse nii suurtele kui ka väikestele. Lastele on tegevusnurk. Võimalusel võta kaasa oma joogitops või karbike, et saaksime üheskoos võimalikult prügivabalt sööke-jooke nautida!

Ridaka kohvik Paruni 9 Ülenurme kell 12.00-16.00

Taasiseseisvumispäeval on fookuses rahvuslik toit – pakutakse kerget lõunat ja maiustamiseks magusat. Avatud on ka väike kirbuturg!

Paruni Einelaud Paruni 18 Ülenurme kell 11.00-18.00

Paruni einelauas serveeritakse nii soolaseid kui magusaid ampse ja kindlasti ka toekamat einet. Valikusse tuleb näiteks Rivo rebitud lihaga grillburger, Tiina alati menukad churrosed, Heinzi võiku suitsulihaga, saadaval on kosutavad Mojito kokteilid jne.

Hoovikohvik Vahvad Naabrid Paruni 33/35 Ülenurme kell 11.00-17.00

Vahvad naabrid pakuvad oma koduhoovides eksootilist maitseelamust – Ülejõe kodukohvikute päeval tõeliseks hitiks kujunenud Vietnami kanasuppi Pho Ga’d! Mehed avavad selleks päevaks „Salakuuri” – pakutavaga tutvumiseks tuleb ise kohale tulla.

Pirukakohvik UmbõHää Lasteaia 2 Ülenurme kell 11-17

Pakutakse suus sulavaid värskeid pirukaid nii soolase kui magusa täidistega. Piruka kõrvale kohvi ja mahlajooki. Igal täistunnil viib lõbusaid tegevusi lastele läbi Youtubest tuntust kogunud Onu Karl.

KOHVIK Villa 44 Ülenurme kell 11.00-17.00

Esmakordselt avame oma terrassil kodukohviku, et sõbralik pererahvas saaks rõõmustada nii soolase- kui ka magusasõpru. Perenaine vorbib mitu päeva palehigis midagi magusat ja kui veab, siis peremees kütab grilli kuumaks. Aga tule vaata ise järele! Hea seltskond ja toit on igal juhul garanteeritud.

Helene ja Henri kodukohvik Kaasiku 30, Ülenurme. Avatud kell 12.00-17.00

Helene ja Henri kodukohvik kutsub suuri ja väikseid külla nautima suussulavaid burgereid, Mooska talu suitsusauna liha, suppi, salatit ja muid põnevaid toidu- ja joogielamusi.
Tule veeda kvaliteetaeg meie juures ning paita oma meeli!

 

TEGEVUSED, TÖÖTOAD

Kogukonnapäeva raskuskese on peamiselt Ülenurmes Vanamõisa platsil ja Pargi tänavas – siin toimuvad erinevad töötoad ja näidatakse-pakutakse käsitööd, lavale astub esinejaid nii lähemalt kui kaugemalt. Päeva lõpuks tuleb lavale ansambel Tip-Malts, pausid täidab mõnusasti ansambel Must Panter.

MTÜ Õnnemaa on päeva mitmekesiseks veetmiseks kavandanud hulgaliselt erinevaid tegevusi.

Vanamõisa platsil

Õnnemaa töötoad ja tegevused

Akrüülide töötuba, juhendaja Kelli Rääbis (Kambja pere- ja noortekeskus)

Patsipunumise töötuba 12.00 – 14.00 – juhendaja Liisi Ilves ( Ülenurme pere-ja noortekeskus)

Seltskonnamängud 14.00 – 16.00 – juhendaja Liisi Ilves (Ülenurme pere- ja noortekeskus)

Õmblustöötuba 12.00 – 16.00 – juhendaja Merike Raudnagel, Õnnemaa ja Õmblustuba koostöö.

Päästering koostöös Tõrvandi päästeseltsiga 12.00 – 16.00 – Jaanika Oolo (Tõrvandi pere- ja noortekeskus) – Toomas Arumägi (Tõrvandi päästeselts)

Koostööpartnerite tegevused

Kambja valla noortevolikogu

Vibulaskmine 12.00 – 16.00 – Sofi Talu instruktori juhendamisel omandatakse laskmistehnika põhitõed, mida kohe ka ise proovima asutakse.

Noorte Kotkaste näidislaager 12.00 – 16.00 – juhendaja Sander Kukk

viktoriin, tegevused, ülesanded

Ponisõidud 12.00 – 16.00juhendaja Silja Saar

Robotitega tutvumine ja mängimine. 12.00 -16.00 – kohale tulevad Dashid ja Bee-Bottidjuhendaja Dronootika erahuvikool

Beebiviiplemise näidistunnid – 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 – juhendaja Valeria Müürsepp

Beebide laulu- , mängu ja viiplemise tunnid. Tule saa teada, kuidas veel mittekõnelevat last mõista?

Trummide töötuba 12.00 – 16.00 – juhendaja Ken Koemets Õnnemaa huvitegevus

Õnnemaa tantsustuudio Neptune – treenerid Grete Anete Karpov ja Merit Leiman, noortelt noortele

Tõrvandi pere- ja noortekeskuse juures, Ringtee 1a

Õnnemaa kokkamisklubi noortekohvik 12.00 – 16.00 – Merilin Miks, noortelt noortele,

Zumba 14.00 – 14.10; 14.30 – 14.40; 15.00 – 15.10; 15.30 – 15.40 – juhendaja Kertu Ütt,

Päästering koostöös Tõrvandi päästeseltsiga 12.00 – 16.00 Jaanika Oolo ( Tõrvandi pere- ja noortekeskus) – Marek (Tõrvandi päästeselts)

***

Kodukultuuriselts Tõrvandi kutsub käsitöid vaatama ja meisterdama Tõrvandis oma ruumides Papli 6.

Ülenurme käsitööselts kutsub näputöösõpru oma seltsiruumi Pargi 7a, kus kudumishuvilised saavad suurtel kangastelgedel vaibatriipude loomist proovida. Seltsi liikmed on valmis oma tegemisi tutvustama, asjakohastele küsimustele vastama. Kavas on huvilistega ehteid meisterdada, viltimisnippe jagada, taaskasutusmaterjalist pakendeid voltida ja küllap lisandub veel mõnigi põnev ettevõtmine. Kindlasti on vaatamiseks välja sätitud seltsi liikmete mitmekesine näputöö.

Lavale jõuab ka seltsiliikmete talvine loometöö – erinevad heegeldised ja kudumid on plaanis vormistada romantilis-pitsivahuseks moešõuks.

MÜÜGITÄNAV

Kogukonnapäeva osaks on ka siinkandis valmivate toodete tutvustamine ning mõndagi põnevat ja tarvilist pakutakse huvilistele müügikski.

Müügitänavana avatakse Ülenurmes Pargi tänav – autod sel ajal seal ei sõida. Kauplejad saavad oma tooteid – kohalik käsitöö ja talutooted – laudadele-riiulitele sättima hakata alates kella 9st, müügitänav peab külastajatele avatuks saama südapäevaks.

Päev algab Vanamõisa platsil kell 12.00.

Vallavanema vastuvõtu kohvik on avatud kell 14-15. Kohvikus saab vallavanemaga juttu puhuda, kooki ja suppi mekkida.

Kell 15.00-16.00 paisutab päeva põnevust kohaliku elu tundmisel põhinev mälumäng.

Kell 16.00-16.30 toimub osavõtjate autasustamine.

Kell 17.00-19.00 esineb ansambel Tip-Malts,

vaheajad täidab ansambel Must Panter.

Kuivõrd augustikuuni on veel tublisti aega, siis tõenäoliselt võib selle aja jooksul mõndagi muutuda. Seetõttu jälgigem kindlasti kõikvõimalikke infokanaleid ja hankigem uudiseid korraldusmeeskonnaltki, et hoolega korraldatud ning pikalt planeeritud päevast lõpuks kõigile ikka võimalikult palju rõõmsaid elamusi jaguks!

Infot augustis toimuva kogukonnapäeva kohta saate valla arendusjuhilt Kristi Kullilt telefonil 527 6413 või meilitsi kristi.kull@ylenurme.ee.

Kõik osalejad ja külalised on siiralt oodatud kogukonnapäevast osa võtma. Kohtumiseni Tõrvandis, Soinastes ja Ülenurmes 20. augustil!

Korraldusmeeskonna mõtteid koondas

MAIRE HENNO

Kino maale
EelmineJa kevad sai suveks. Tulgu ta helge!
JärgmineGalerii: Kambja kooli 333. lennu lõpuaktus