VI Ülenurme Rattapäev

687

21. augustil toimub VI Ülenurme Rattapäev, mis läbib Kambja ja Kastre valda. Kavas on lisaks Kommipommi lastesõitudele VI Ülenurme-Kastre Rattaralli ja Balti Keti Velotuur, mis stardivad Eesti Põllumajandusmuusemist ja finisheerivad Lange Motokeskuse kõrval. Samuti sõidetakse teist korda Retro- ja Matkasõit, mis stardivad samuti Eesti Põllumajandusmuuseumist ja finisheerivad Eesti Lennundusmuuseumis.

Seoses võistlusega ning suure ratturite hulgaga võib ette tulla lühiajalisi liiklusseisakuid. Liiklust korraldavad liiklusreguleerijaid ja ajutiselt välja pandud liiklusmärgid. Lange Motokeskusest Reola suunal pääsevad alates 11:00 kuni 18:00 liiklema ainult Lennundusmuuseumi külastajad, kes pargivad Lennundusmuuseumi ette ja ühistransport.

Rattaralli stardib kell 11:00 ja Balti Keti Velotuur 14:00 Ülenurmelt ja trassile jäävad Kõivuküla, Kurepalu, Kaagvere, Melliste, Hammaste, Kriimani, Roiu, Uniküla, Kurista ja Reola asulad.

Vaata detailset rajalegendi SIIT

Vaata rajakaarti Google Maps rakenduses

Augusti alguse seisuga on Balti Keti Velotuurile tulemas 26 meeskonda, milles igaühes maksimaalselt kuus liiget.

Balti Keti velotuur taaselustati 2011. aastal. Alates 2012. aastast on mitmepäevasõit kuulunud rahvusvahelise jalgratturite liidu (UCI) kalendrisse.

Balti Keti velotuur aitab elus hoida märgilise poliitilise sündmuse – 1989. aasta Balti Keti – mäletamise vajalikkust. Velotuuril on aastate jooksul võistelnud enam kui 700 välismaalast, igast maailma nurgast, kes on tänu tuuril osalemise saanud esmase indikatsiooni Balti riikide lähiajaloost.

Loe Balti Keti Tuuri kohta rohkem SIIT

Kõik on oodatud raja äärde võistlejatele kaasa elama ja osalema ise VI Ülenurme Rattapäeva üritustel- Kommipommi lastesõidud, VI Ülenurme-Kastre Rattaralli, Retro- ning matkasõit !

Ägedaim koht pealtvaatajatele on kindlasti kruusatõus peale Metskonna bussipeatust vasakule keerates Paluküla suunal, seal asub ka Balti Keti Velotuuri vahefinish, mida läbitakse kaks korda. Rattaralli läbib ühe korra. Oletuslikud ratturite läbimise ajad (Rattaralli 12:10-12:20, Velotuur 15:10-15:20 ja 16:50-17:10). Autod tuleb seal jätta peale nimetatud risti Uniküla Vastse-Kuuste tee äärde ja minna 900m kruusatõusu jala.

Täpne vahefinishi asukoht SIIT. Parkimise asukoht SIIT.

NB! Tulenevalt kohustusest kontrollida vaktsiinipassi või negatiivse Covid19 testitulemuse olemasolu välisüritustel enam kui 100 osalejaga, on sissepääs võistluspäeval Eesti Põllumajandusmuuseumi territooriumile mõisahoone poolsest küljest. Kontrollitakse ainult täiskasvanuid ja kohapeal ei ole võimalik testi teha. 

Rohkem infot ürituste kohta SIIT.

VI Ülenurme rattapäev

 

Kino maale
EelmineAjutised sõidugraafikud rongiliikluses
JärgmineGalerii: Tõrvandi haljastus sai täiendust