Edukas võistleja proovis kuldmedali ehtsust hambaga

801
VÕIDUKAS VÕISTKOND: Kambja kooli õpilane Epp Moorlat (tagumises reas keskel) ja teised Tartumaa koolide nutikad noormatemaatikud. Foto: Toivo Ärtis

Kambja põhikoolis said kokku kolme maakonna – Tartumaa, Valgamaa ja Viljandimaa – matemaatikas kõige tublimad 5.–8. klassi õpilased, et võtta mõõtu XXXVII nutikate matemaatikute võistlusel.

Traditsiooni kohaselt võõrustavad kolm maakonda noori matemaatikuid kordamööda. Selle aasta 5. mail oli see au Tartumaal ja Kambja koolil.

Enne võistluse algust esitas III klass õp Mare Paidra ja õp Lilia Kiuru juhendamisel külalistele tervituseks ning lõõgastuseks stseene näidendist „Nukitsamees“ ja seejärel asusid õpilased ülesandeid lahendama. Õpetajatele tutvustas õppealajuhataja Marju Pehlak Kambja kooli ajaloost tänapäevani ja seejärel mindi õpetaja Raimond Käsi tööõpetuse tundi puutööd tegema.

Kui ülesanded parandatud ja kokkuvõtted tehtud, selgus, et maakondade arvestuses said esikoha Tartumaa nutikad õpilased, kelle seas oli ka meie kooli parim matemaatik Epp Moorlat.

Epp oli oma võistkonna esikoha üle väga rõõmus ja proovis kaelariputatud kuldmedali ehtsust hambaga. Esimest korda peeti võistlust 1981. aasta kevadel Lähtel, kui maakondadest ei teatud veel midagi ja omavahel võistlesid Valga, Tartu ja Viljandi rajoon.

Marika Karo
Kambja kooli direktor

Tähelepanek Kambja raamatukogu direktorilt Toivo Ärtiselt

Üks Ilmatsalu kooli noor matemaatik jäi kogu võistluspäeva jooksul silma sellega, et kasutas iga vaba viivu lugemiseks, kusjuures raamatu laenutas ta mõneks tunniks  Kambja raamatukogust.  

Kino maale
EelmineLoomaarst annab teada
JärgmineMälestame