Tõrvandi sai pakiautomaadi

1404
Foto: Omniva

Eelmisel nädalal paigaldati Tõrvandisse uus pakiautomaat. Pakiautomaadid on kogunud Eesti inimeste seas viimaste aastate jooksul laialdast populaarsust. Esimene Omniva pakiautomaat avati aastal 2010 Viru keskuse juures. Tänaseks on pakiautomaadi võrgustik oluliselt laienenud ning aasta lõpuks on neid Eestis juba 250.

Milliseid teenuseid pakiautomaat tagab?

Pakiautomaadist saab saadetisi nii saata kui ka kätte saada. Muuhulgas on pakiautomaadi kaudu võimalik pakki ka e-poele tagastada. Selleks tuleb oma kaup viia vastava koodiga samasse automaati, millest pakk kätte saadi. Paki saatmiseks on kõige lihtsam viis vormistada see eelnevalt Omniva e-teeninduses, kuid soovi korral on seda võimalik teha ka pakiautomaadi juures.

Juhul kui klient tellib oma saadetise pakiautomaati, siis paki kättesaamiseks saadab Omniva kliendile SMS või e-kirja personaalse uksekoodiga, mille abil saab paki automaadist kätte. Pakki hoitakse pakiautomaadikapis seitse päeva, selle möödumisel saadetakse see saatjale tagasi. Paki saatmise ja kättesaamise juhised leiab pakiautomaadi puutetundlikult ekraanilt või Omniva kodulehelt.

Miks on pakiautomaat eestlaste lemmik

Pakiautomaadid on saanud kogu Baltikumi inimeste esimeseks tarne-eelistuseks just tänu oma kiirele levikule ning kasutusmugavusele. Lisaks sellele, et pakiautomaadi kasutamine on arusaadav nii noorele kui vanale, on pakiautomaadid avatud 7 päeva nädalas, 24 tundi ööpäevas. See tähendab, et klient ei sõltu enam postiasutuse lahtiolekuaegadest ega kulleri liikumistrajektoorist ning pakitoiminguid saab teha just siis kui see kõige sobivam on. Statistika näitab, et enamikele pakiautomaadi pakkidele tullakse järele sama päeva jooksul. Sellest võib järeldada, et ööpäevaringne kättesaadavus tagab inimestele suurema võimaluse oma pakk kiiresti kätte saada.

Kindlasti mängib olulist rolli ka kiire ja odav tarne. Kuna pakiautomaadi teenus on Eestis niivõrd populaarne, siis pakuvad pea kõik internetipoed ka kauba tarnet pakiautomaati. Omniva kaudu on võimalus pakiautomaati tellida ka veebikaubamaja Aliexpressi kaupa. Selleks tuleb end eelnevalt registreerida Omniva veebilehel ning tutvuda juhistega, kuidas välismaine kaup pakiautomaati tellida.

Paki saatmise hind sõltub saadetise suurusest. Pakiautomaatidel on kolmes eri suuruses kapid, mis mahutavad kuni 30 kilogrammi raskuseid saadetisi ning pakk jõuab üldjuhul oma sihtkohta juba järgmisel tööpäeval (kui see on pakiautomaati pandud enne selle tühjendamist).

Oluliseks aspektiks pakiautomaatide kasutamisel võib lugeda ka turvalisust. Võimalus, et pakk läheb kaduma on imeväike, sest tellitud saadetis on kindlalt turvalise metallukse taga ning ööpäevaringse videovalve all. Samuti on pakiautomaadid ilmastikukindlad ning paki kättesaamine on mugav isegi talvisel ajal, sest pakiautomaadi ekraani katavad infrapunasensorid, mis tagavad ekraani kasutamise isegi villase kindaga.

Lisainformatsiooni pakiautomaatide asukohtadest leiab Omniva kodulehelt.

 

Kino maale
EelmineTulekahi Rehe hotelli kõrval
JärgmineSoojahind tõuseb