Üliõpilaste õigusbüroo pakub tasuta õigusabi

770

Tartu ülikooli üliõpilaste õigusbüroo avab 7. oktoobril uksed, et pakkuda kõigile soovijatele tasuta õigusabi. Tudengite õigusbüroosse võib pöörduda igasuguste õigusalaste küsimustega. Vajaduse korral suunatakse abivajaja edasi.

Õigusbüroo tegutseb Tartus Näituse tn 20 ruumis 115 ning on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 16–19 ja laupäeviti kella 10–13.

Tudengite õigusbüroo tegutseb juba 19. aastat ja sellest ettevõtmisest on kasu nii tudengitele, kes saavad lahendada päris elu probleeme, kui ka linnarahvale, kes saab büroost oma õigusmuredele abi. Erinevalt riigi õigusabist ei nõuta tudengite büroosse pöördujalt varalise seisu tõendamist, mistõttu on klientide seas väga erinevaid inimesi. Enamasti pöördutakse büroosse mitmesuguste tsiviilõigust (perekonna- ja pärimisõigust ning naabritevahelisi, lepingu- ja töövaidlusi) puudutavate õigusprobleemidega, kuid samuti on märkimisväärne hulk kliente, kes küsivad abi ametiasutustega suhtlemiseks.

Õigusnõu annavad Tartu Ülikooli õigusteaduse bakalaureuseastme viimase aasta üliõpilased ja magistrandid. Vajaduse korral toetavad üliõpilasi õigusnõu andmisel ka ülikooli õppejõud.

Soovijail tuleb registreeruda telefonil 737 5299 või e-posti aadressil juuraabi@ut.ee. Tasuta abi antakse 30. novembrini.

Kino maale
EelmineValgusfestival naabervallas
JärgmineSeitse õpetajat pälvib maakondliku tunnustuse