Hea tartumaalane, teeme oma kodupaiga tuntuks!

192

Tartu Ärinõuandla logoTartu Ärinõuandla koostöös Tartumaa Arendusseltsiga on ellu kutsunud projekti „Tartumaa kohaturundus I“ eesmärgiga kaardistada maakonna kohaturunduslikud tegevused.

Aastate jooksul oleme jõudnud olukorda, kus paljudel Tartumaa küladel ja valdadel on olemas oma hüüdlaused, aastaringselt korraldatakse huvitavaid üritusi ning turismiettevõtjad on teinud rasket tööd, et eripalgeliste toodete ja teenustega meelitada piirkonda uusi külastajaid. Kõik nimetatud tegevused on kantud ideest muuta oma kodu- ja tegevuskoht atraktiivsemaks nii iseendile kui meie külalistele.

Milliste kohaturunduslike tegevustega Tartumaa erinevates piirkondades tegeletakse? Kas omavalitsused, kodanikuühendused ja ettevõtjad teevad koostöö piirkonna tuntuse suurendamisel? Kuidas paistab Tartumaa välja muule maailmale? Aga mida arvab „lihtne“ inimene? Kas siis on lõpp, kui mitte ühtegi huvitavat mõtet ei ole?

 

Neile ja paljudele teistelegi küsimustele soovime käesoleva projekti raames korraldatava uuringu kaudu vastust leida.

Oleme uuringu läbiviimiseks koostanud internetipõhise küsimustiku, mis on leitav aadressilt

www.eformular.com/past/kohaturundus.html.

Avaldage oma arvamust, pange kirja oma kogemused ja tähelepanekud Tartumaa kohaturundusega seonduvalt. Iga inimese arvamus on oluline ja uuringu tulemustest saab kasu iga piirkond.

Projekti tulemusel saame teada, milline on Tartumaa erinevate piirkondade lugu, kuidas ja kellele seda jutustatakse. Uuringu tulemuste põhjal koostame tervikliku ja maakonna eripärasid arvestav koolituskava. Järgmisel aastal läheme edasi koolituslike jätkuprojektidega, mis on mõeldud neile, kellele kodukoha areng korda läheb!

Projekti sisulist osa aitab korraldada Puhja vallas elav Aune Past, kes on Eesti tunnustatumaid mainekujundajaid.

Värskeid ideid soovides

Siim Ausmees,
Tartu Ärinõuandla arenduskonsultant ja projektijuht
Tel: 736 6325
e-post: siim.ausmees@tartu.bas.ee

Kino maale