-10.2 C
Kambja
Reede, 08.12.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivPerekond Prants sai presidendilt kodukanistamise auhinna

Perekond Prants sai presidendilt kodukanistamise auhinna

taluhoov ja saunPresident Toomas Hendrik Ilves andis täna Pärnu Kontserdimajas üle „Kaunis Eesti Kodu 2010“ auhinnad. Laureaadiks osutus ka perekond Prantsi Pirnaku talu Pulli külas Kambja vallas. 

taluhoov ja saun

Auhinna “Kaunis Eesti Kodu” laureaadid, keda tänavu oli 83, valis välja Eesti Kodukaunistamise Ühendus. Auhinnatseremoonia toimus 13. korda.

Riigipea ütles: „Meie kõigi ühine eesmärk on kaunis ja turvaline Eesti. Maa, mis hoolib oma elanikest ja mille elanikud hoolivad oma maast.

Kuid midagi ei juhtu iseenesest. Iga asi nõuab tööd, hoolt ja ettevaatamist. Tahab koos mõtlemist ja koos tegutsemist. Seda nii pereringis, oma kogukonnas ja ka oma riigis. Teie teate seda väga hästi, oma kodu, oma küla või oma omavalitsuse olete te teinud korda ilma juhtnööre või korraldusi ootamata. Ise, omast soovist ja omast tahtest, koos oma lähedastega ja oma sõpradega.

Selle eest olen ma teile äraütlemata tänulik.

Kodu on just see koht, mis õpetab inimesi mõtlema ning seepärast peab Eesti kodu olema tark, ilus ja korras. Sest homne Eesti on just niisugune nagu me ta oma lastesse idanema paneme. Nemad kujundavad peatselt meie riigi nägu. Õpivad ise ja õpetavad oma lapsi, ehitavad uusi kodusid. Me tahame ja loodame, et nad teeksid seda kõike kaunist ja targast kodust kaasa võetud tarkustega. Nõnda teeme meiegi ennast üle aegade sideme kuuldavaks, jääme kestma oma tänaste heade mõtete ja tublide tegudega.

Head sõbrad.

Kaunis kodu või kodukant ei ole see, mis on suure rahaga ja ainult teistele vaatamiseks tehtud kõige ilusamakas. See peab olema omanäoline, oma käte ja hingega tehtud, siis on seal ka too miski, mis teebki kodu soojaks ja hubaseks. Teeb selliseks, kus tahad ise olla ja kuhu teised tahavad tagasi tulla. Teeb ühest paigast kodu.

Oma kodu hoidvad inimesed saavad kõige paremini aru, et kodu ei lõpe ukselävel. Meie kodu on kogu Eesti ja siin ei visata prügi metsa alla või ukse taha või autoaknast maanteele. Kui seda mõistetakse, siis saame Eesti puhtamaks ja ilusamaks.

See kõik kokku on kodu hoidmine ja kodu korrastamine, rajamise vaev ja suure tunnustusena iseendale – rõõm oma kodust. Täna on siin koos paljude perede ühine töö ja rõõm. Meie ühine rõõm kaunimast Eestist.
Tänan teid kõiki, et olete oma mured ja rõõmud panustanud Eesti kaunimaks ja ilusamaks muutmisesse, Eesti parema tuleviku kujundamisesse.“

Taivo ja Mailis Prantsu Pirnaku talu Pulli külas on 1996. aastal soetatud endine metskonnakoht. Sügaval looduse rüpes asuvast suvekodust on saamas perele päriskodu. Haljastus on loomulik ning sobib ümbritseva keskkonnaga, luues rahuliku ja maitseka taluõue miljöö. Palju toredaid mängukohti on loodud pere noorimale lapsele – püstkoda, pajuokstest onn, saunalakk ja saarekestega tiik.

Pirnaku talu võõrustas tänavu Kambja puupäevalisi ning talu sai ka maakondliku kodukanistamise diplomi.

{joomplu:455} {joomplu:441}

 

 

Loetumad