„Säärane mulk“ tõi eriauhinna

280

Etleja laval 25. novembril 2010 toimus Tartu Laulupeomuuseumis etluskonkursi „Koidulauliku valgel“ Tartu linna ja maakonna eelvoor, kus 5. – 12. klassi õpilased esitasid Lydia Koidula ja Jaan Kaplinski loomingut. Laulupeomuuseumi eriauhinna parima Koidula luuletuse esitamise eest pälvis Kambja kooli õpilane Indrek Kuusk, kes luges monoloogi „Säärasest mulgist“.

Etleja laval25. novembril 2010 toimus Tartu Laulupeomuuseumis etluskonkursi „Koidulauliku valgel“ Tartu linna ja maakonna eelvoor, kus 5. – 12. klassi õpilased esitasid Lydia Koidula ja Jaan Kaplinski loomingut. Laulupeomuuseumi eriauhinna parima Koidula luuletuse esitamise eest pälvis Kambja kooli õpilane Indrek Kuusk, kes luges monoloogi „Säärasest mulgist“.

Žürii (Kadi Kähär Laulupeomuuseumist, Lennart Peep Tartu Teatritehasest ning Meelis Hansing teatrist Vanemuine) valis eraldi Tartu linna ja ülejäänud maakonna parimad kahes vanuserühmas ning esindajad vabariiklikule konkursile, mis toimub 10. detsembril Pärnus.

Üleriigilisele konkursile Pärnusse lähevad kambjakas Katriin Altement ja Laura-Elisabeth Konsand.

Tartu linn

Põhikool
I koht  Liisa Lõhmus – Tartu Veeriku kool, 9. klass (õp K. Järve)
II koht   Maria Johanna Kull – Tartu Erakool, 8. klass (õp M.-M. Feldschmidt)
III koht  Kendra Teesalu – Tartu Descartes’i lütseum, 5. klass (õp M. Ilves)

Gümnaasium
I  koht  Katriin Altement   – Tartu M. Reiniku gümnaasium, 12. klass (õp S. Sägi)
II koht Karmen Rõivassepp – Tartu M. Reiniku gümnaasium, 12. klass (õp T. Kruus)
III koht Maris Paarmets – Tartu Tamme gümnaasium, 11. klass (õp P. Leiger)

Tartu maakond

Põhikool
I koht – Laura-Elisabeth Konsand – Nõo põhikool, 9. klass (õp K.Mets)
II koht –  Rainer Grosberg – Sillaotsa põhikool, 7. klass (õp A. Grigorjeva)
III koht –Indrek Kuusk – Kambja põhikool, 6. klass (õp T. Tiideberg)

Gümnaasium
I koht –  Liis Mardi – Rõngu keskkool, 12. klass (õp C. Arras)

Eripreemiad

Ramiid Vahemets – Nõo põhikool, õp M.Pindmaa
Marliis Reinkort – Raatuse gümnaasium, õp Pille Pärlin
Triina Välb – Forseliuse gümnaasium, õp Madis Paide

Eripreemiad õpetajatele

Anne Grigorjeva – Sillaotsa põhikool
Tiina Tiideberg – Kambja põhikool

Kino maale