7.9 C
Kambja
Laupäev, 25.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivVihmast hoolimata kulges jäärajasõit ladusalt

Vihmast hoolimata kulges jäärajasõit ladusalt

Võidsõiduauto lumevalli riivamas.Jäärajavõidusõidul Kambja Jää 2012 astus võistlustulle 46 roolikeerajat. Hoolimata lörtsist ja vihmast olid võistlusolud 10. märtsil head.

 

Võidsõiduauto lumevalli riivamas.

Jäärajavõidusõidul Kambja Jää 2012 astus võistlustulle 46 roolikeerajat.

Hoolimata lörtsist ja vihmast olid võistlusolud 10. märtsil head. Võistlus kulges ladusalt ning väljasõite rajalt oli vähe.

Sõideti kahes katses: esimeses läbiti kaks ringi ning teises juba kolm ringi.

Esiveoliste autode võistlusklassis sõitis end 15 võistleja seast esimeseks Margo Kamla (Honda Civic´l). Teise koha hõivas Erich Unt (VW Golf) ja kolmandana lõpetas Marek Kamla.

Teisena vallutasid võistlusraja noored. Esikohaväärilise sõidu tegi Johannes Sikk juunior (Honda CRX). Järgnesid Gabriel Tamm ja Sander Kurg (mõlemad Lada Samaral).

Naisi oli võistlemas neli. Liidriks osutus Liis Talivere (Lada Samara). Samasuguse auto kasuks otsustanud Siret Lammertson kindlustas endale teise koha. Temale järgnes helesinisel VAZ-21035-l ja samavärvilises vormis Marina Liira. Mõlemad naised esindasid tublilt Kambja valda.

VAZ-2107 roolis sõitnud Tanel Ternal õnnestus napilt hõivata esikoht tagaveoliste klassis. Talle astus valusalt kandadele Toomas Kapp (BMW 318), kellele omakorda valmistas närvikõdi Anti Kaldoja (BMW Compat).

Ka Nõukogude-Venemaa päritolu tagaveoliste sõidukite klassis noolis esikoha endale Tanel Terna.

Nelikveoliste klassis moodustasid esikolmiku Andre Kurg (Subaru Justy), Kaarel Kamp (Mitshubishi Lancer Evo) ja Genadi Pedras (Mitsubishi Lancer). Tõnu Sirolil oli kahjuks õnnetu päev – tema sõiduk otsustas tehnilise rikke kasuks.

Jäärajasõitu Kambja Jää on peetud juba 2003. aastast. Võistlussarjas on edukalt debüteerinud Jaan Pettai. Ka Otto Täht sõitis oma esimesel hooajal Kambjas.

Võistlustulemused leiab huviline ürituse kodulehelt http://rally.kambja.ee.

Heigo Mägi
Korraldusmeeskonna liige
(ATP Meelelahutuse MTÜ)

 

Samal teemal:

Fotod: Kambja Jää 2012

 

Loetumad