22.9 C
Kambja
Esmaspäev, 20.05.2024

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivJääle minek alates reedest keelatud

Jääle minek alates reedest keelatud

Järvejää sulamine - sulaaugud jääs.Reedest, 19. aprillist on Päästeameti peadirektori käskkirjaga keelatud minna siseveekogude jääle. Kevadised sulailmad on jää Eestis nõrgaks muutnud ja sellele minek on eluohtlik.

„Viimase nädala soojakraadid, vihm ja päike on muutnud jääolusid kiiresti ja kardinaalselt. Jääst, mis näiteks täna veel kandis, ei pruugi homme õhtuks enam midagi järel olla,“ hoiatas Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Ints.

Päästjad paluvad täiskasvanutel keelata lastel jääle minek ja hoida neil veekogude juures silm peal. Lapsed ei vastuta kunagi oma elu ega tervise eest, neil puuduvad selleks teadmised ja kogemused. Kalameestele tuletab Päästeamet meelde, et kirest õngitsemise vastu ei tohiks ohtu seada oma elu. Möödunud pikk talv on andnud võimalusi jääpüügiks, nüüd tuleb oodata, kuni jää on lõplikult sulanud ja saab paadiga veele minna.

Jäisesse vette sattunud inimese uppumise põhjus pole vähene ujumisoskus, vaid just külm vesi, mis tegutsemisvõime halvab. Neljakraadisesse vette kukkudes kaotab täiskasvanu teadvuse minutitega, laps veelgi kiiremini.

 

Loetumad