1.9 C
Kambja
Kolmapäev, 22.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivKambja vald ja kambjalased pälvisid tunnustust kodukaunistajatena

Kambja vald ja kambjalased pälvisid tunnustust kodukaunistajatena

Vaade järvele.Jaanipäeva eel andis kodukaunistamisliikumise Tartumaa komisjon teada, et Kambja vallas tehtu ja saavutatu väärib esiletõstmist.

„Kambja vald paistab silma üldise heakorra poolest nii keskasulas kui külades,“ märgitakse maakondliku ekspertkomisjoni pressiteates. „Vallavalitsuse tegevus inimeste esteetilise elukeskkonna kujundamisel väärib igati tunnustust. Kambja vallast on Tartumaal läbi aastate enim koduomanikke pälvinud Vabariigi Presidendi tunnustuse kauni kodu eest.“

Maakondlik ekspertgrupp esitas Vabariigi Presidendi poolt korraldatavale kodukaunistamiskonkursile Kambja valla ja veel neli kandidaati.

Aleksandra Villi elupaik Nõo vallas Vissi külas on otstarbekalt planeeritud kaasaegse maakodu, kus on saavutatud tasakaal ilu ja funktsionaalsuse vahel.

Peeter ja Küllike Läänele kuuluv Piiri talu Tartu vallas Möllatsi külas on nüüdisaegseks maaelamiseks kujundatud vana talukoht.

Anneli ja Eiko Selgise kodu Ülenurme alevikus Kasejõe tänaval on huvitav näide noore pere kodust uusrajoonis.

Mäksa vallamaja Poka külas on väärikas hoone, mille ümbrus on heakorrastatud ning maitsekas haljastus täiendab üldmuljet.

Koos eelnimetatutega sai sel aastal kauni kodu konkursi raames Tartu maavanemalt tänukirja kokku kaksteist peret või asutust.

Vabariigi Presidendi toetusel peetava kauni kodu konkursi tulemused selguvad augustis taasiseseisvumispäeva paiku.

Toivo Ärtis

Loetumad