1.9 C
Kambja
Kolmapäev, 22.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivHea Kambja valla lapsevanem!

Hea Kambja valla lapsevanem!

Kui valmistud tööellu suunduma, siis Johannes Mihkelsoni Keskus pakub tasuta praktilist koolitust „Lapsevanemana tööellu – kuidas jõuda sobivate valikuteni“, kus saad teada rohkem enda võimaluste ja tööturu kohta ning julgust teha häid valikuid.

Koolituse (kokku 121 tundi) osad on:

1. Ettevalmistus tööotsinguks (34 tundi)
Oluline osa on siin eneseanalüüsil. Põhilised küsimused on: a) Mida on minul maailmale pakkuda? b) Kus ma tahan oma oskusi ja teadmisi kasutada? c) Kuidas leida tööd, mis mulle sobib ja huvi pakub?

2. Töövestlus (videotreeningu meetodil, 19 tundi)
Olulised teemad: ettevalmistus töövestluseks, olulised aspektid tööandjaga kontakti loomisel (väljendus-oskus, kehakeel ja välimus), suhtlemisoskuste arendamine ja meeskonnatöö.

3. Tööõigus (16 tundi)
Olulised teemad: kokkulepete ja lepingu sõlmimine tööandjaga, töösuhete reguleerimine, millele pöörata tähelepanu lepingu sõlmimisel.

4. Karjääritee ja pereelu ühitamine (16 tundi)
Olulised teemad: erinevad rollid kodus ja tööl ning kuidas vastandlikes rollides vältida läbipõlemist ning paremini toime tulla.

5. Arvutiõpe (6 tundi)
Olulised teemad: interneti võimaluste kasutamine tööotsinguks ja enesearenguvõimaluste loomiseks, minu kandideerimisdokumendid internetikeskkonnas.

6. Tööklubi (30 tundi)
Tööklubis toimuvad loengud, harjutused ja arutelud erinevatel teemadel: CV, kaaskiri, motivatsioonikiri, minu olulised oskused, teadmised ja väärtused tööturul, minu parim viis leida sobiv töö, jne.

Koolitusel osalejatele tagatakse lapsehoiuteenus koolitusel osalemise ajaks!
Vajadusel on pärast koolitust võimalus minna erialasele kursusele, samuti saada tasuta karjääri-, psühholoogilist, tööõigusalast ja võlanõustamist või osaleda tööpraktikal.

Kogu koolitus on TASUTA. Transpordikulud kompenseeritakse, koolitusel on tasuta toitlustamine.

INFOTUND koolituse kohta on 16.10.2013 kell 13.00!
Vajalik on REGISTREERUMINE enne infotundi:
50 71 599 (Heiki) või 7 441 702, heiki.jarveveer@jmk.ee
52 654 88 (Ingrid) või 7 441 702, ingrid.purje@jmk.ee

Asukoht: Tartus Lutsu 14a, II korrusel, Avatud Hariduse Liidu ruumides.

 

Loetumad