Korrektne postkast on õigeaegse posti eelduseks

741

Postkaste. Foto: Eesti Post 

Eestis on kokku umbes 600 000 postkasti. Nendest üle 32 000 on väga halvas olukorras ja seetõttu ei pruugi saadetised jõuda õigeaegselt ja tervena nende postkastide omanike kätte.

Kambja vald on mittekorrektsete postkastide arvestuses esikohal – 1037st postkastist on 650 viletsas olukorras.

Seepärast vaata oma postkast üle. Kui leiad, et see ei pea enam ilmale vastu ja on katki, siis on ilmselt aeg see uuema vastu välja vahetada.

Enne, kui hakkad uut postkasti paigaldama, veendu, et see on piisava mahutavusega, ilmastikukindel ja selle ava piisavalt suur, et kirjakandjal oleks võimalik saadetised neid rikkumata postkasti panna (postkasti ava minimaalsed mõõtmed on 3 x 23 cm).

Sobiva postkasti leiad lähimast postkontorist või Eesti Posti kodulehelt.

Uus postkast kinnita kodu piirava aia külge või selle puudumisel tänavapoolse välisukse lähedusse, oluline on, et see oleks kergesti nähtav ja asuks koerte võimaliku rünnaku eest ohutus kohas.

Kortermajas elades paigalda postkast esimese korruse valgustatud eesruumi. Kui postkastini pääsemiseks tuleb kasutada võtit või uksekoodi, siis edasta ka need Eesti Postile.

Juhul, kui sinu kodu on asulast väljas, siis paiguta postkast kohta, kuhu pääseb aastaringselt transpordivahendiga ligi.

Märgista oma postkast maja-/ korterinumbriga või talu nimega ning maapiirkonnas lisa kindlasti ka perekonnanimi, et kõik ajalehed, kirjad ja pakid ikka ilusti kohale jõuaksid. Juriidilise isiku postkastile tuleb lisaks märkida ka juriidilise isiku nimi.

Hoia oma postkast alati lukus, et selle sisu kaduma ei läheks.

Palun teavita uue postkasti paigaldamisest või asukohamuutusest ka Eesti Posti, et kirjakandja selle uuest kohast kiiresti üles leiaks. Selleks kirjuta lähimasse postkontorisse või saada avaldus aadressil info@post.ee. Avalduses märgi selle esitaja ees- ja perekonnanimi (juriidilise isiku puhul ärinimi), telefoninumber, paigaldatava postkasti täpne aadress ja avalduse esitamise kuupäev.

Eesti Post

 

Kino maale
EelmineKui oma perearst pole kättesaadav, vali 1220
JärgmineVahetusüliõpilane Šveitsist külastas Unipiha kooli