10.9 C
Kambja
Esmaspäev, 20.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivLaul paneb silmad särama

Laul paneb silmad särama

 Kas tead, et laul paneb silmad särama, ajab nutu ära ja teeb tuju heaks.“ – nii laulis Kambja lasteaia Mesimumm mudilaskoor muusikaõpetaja Anu Irdi juhendamisel ja eestvedamisel 7. juunil Tartu laulupeol “Enne ja nüüd”.

LAULULAVA OOTAB: Kambja lasteaia mudilaslauljad, muusikaõpetaja Anu Ird ja lapsevanem Mallor Moondu Tartu laulupeol. Foto: Kaija Piller 

Kas tead, et laul paneb silmad särama, ajab nutu ära ja teeb tuju heaks.“ – nii laulis Kambja lasteaia Mesimumm mudilaskoor muusikaõpetaja Anu Irdi juhendamisel ja eestvedamisel 7. juunil Tartu laulupeol “Enne ja nüüd”.

Laulukaare all lasi oma häälel kõlada ligi 900 Tartumaa lasteaedade ja algklasside mudilast.

Lasteaedade mudilaskoorid laulsid kolm laulu: Riine Pajusaare “Laul peab kõlama”, Airi Mägi “Laul leivast” ja koos koolide mudilaskooridega eesti rahvaviisi Ado Piirikivi sõnadele “Uhti, uhti, uhkesti!”

Laulud õpiti selgeks muusikaringis. Õppimist alustati juba aasta algul jaanuaris, aprillis käidi Lähtel ühisproovis.

Päev algas mudilastele juba kell 13. Siis koguneti, jagati välja käepaelad ja suunduti keha kinnitama. Ees ootas pikk päev ja laulupeosupp ning jäätis kulus majaks ära. Kõhud täis söödud, algaski kooriproov.

Pärast proovi oligi juba aeg suunduda Toomemäele Inglisilla alla, kust algas rongkäik. Rongkäigus kandis lasteaia lippu Leanne Lisete isa Mallor Moondu, lapsi saatsid Anu Ird, Monica Roosve ja Katrin Luik. Hurraa-karjujaid ja tervitajaid jätkus tänavate äärde kuni lauluväljakuni.

Ilmataat soosis üritust igati – päike säras terve päeva. Kindlasti aitas suurepärane ilm kaasa ürituse õnnestumisele. Kõik lapsed olid väga tublid ja pidasid hästi vastu nii pika päeva ning marssisid vapralt rongkäigus. Midagi peab selles laulupeomelus olema, mis tekitab kõigis peolistes ühtaegu piduliku ja laheda meeleolu.

Suur tänu õpetaja Anule, kes kinkis lastele unustamatu esimese laulupeoelamuse!

Kristina Lepist

Loetumad