Tähelepanu, loomad teel!

414

Teed ületav siil tagavaates. Foto: Denis Defreyne (cc). 

Seoses alanud ajujahiperioodiga kutsuvad Eesti jahimeeste selts ja maanteeamet kõiki liiklejaid tavapärasest suuremale ettevaatlikkusele, sest kokkupõrke oht suurulukitega on märksa suurem kui muul ajal.

Eriti tähelepanelik tuleks olla nädalavahetustel, kui toimub enamik jahte.

Alates 1. oktoobrist on meie metsades lubatud ajujaht ja jaht jahikoertega ning seoses sellega on metsloomad tavapärasest liikuvamad ja hajutatuma tähelepanuga ning võivad sattuda teedele ka päevasel ajal. Samuti on ohtlikud hommikused ja õhtused hämarikuajad, mil metsloomadel on loomupäraselt kõrgem aktiivsus. Tasub meeles pidada, et täiskasvanud põder kaalub kuni 500 kilo ja kokkupõrge temaga võib olla mõlemale poolele väga tõsiste tagajärgedega.

Lisaks jahtidele toob suurema loomade liikuvuse kaasa miinuskraadidest tingitud suurenenud energiavajadus ja seetõttu on metsloomad tavapärasest aktiivsemad ka oma toiduotsingutel. Palume tähelepanelikult suhtuda metsloomade eest hoiatavatesse liiklusmärkidesse ning olla valvas nende piirkonnas.

Viimasel kümnendil on keskmiselt juhtunud 27 loomaga (valdavalt põder) seotud liiklusõnnetust aastas, kus on viga saanud või hukkunud inimene.

Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts

 

 

 

Kino maale
EelmineKaks aastat kindlustuse ja tehnoülevaatuseta sõiduki registrikanne peatatakse
JärgmineKas menukirjaniku pere leiab Kambja vallast kodumaja?