-0.2 C
Kambja
Reede, 31.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivPindalatoetuse taotluse saab ka sel aastal esitada e-PRIA vahendusel Kambja vallavalitsuses

Pindalatoetuse taotluse saab ka sel aastal esitada e-PRIA vahendusel Kambja vallavalitsuses

Traktorid heinapõllul. Foto: Ahti Liin (cc by nc sa) 

Ka tänavu toimub PRIA ja Kambja valla vahel koostööprojekt, mille raames saavad kõik ID-kaarti omavad maaomanikud ja -kasutajad oma pindalatoetuste ning loomatoetuste taotluse esitada mugavalt kodukohast lahkumata.

Vallavalitsuses juhendatakse kõiki soovijaid e-PRIA kasutamisel – juhendajate abiga saab PRIA kliendiks registreerida ja oma registriandmeid muuta, joonistada põlde ja niite, muuta põllumassiivide piire ja deklareerida maastikuelemente ning aidatakse ka üheskoos taotlus koos kõigi lisadega PRIA-le ära esitada.

Oodatud on kõik põllumajandustootjad ja piirkonnas tegutsevad isikud, kes soovivad oma pindalatoetuste või loomatoetuste taotluse ja ka muid dokumente läbi e-PRIA esitada, kuid kes pole seda varem proovinud või sooviksid täiendavat juhendamist.

Pindalatoetuste taotluste esitamise periood kestab käesoleval aastal 7.-25.maini. Selles ajavahemikus on kõigil soovijatel võimalik pöörduda vallavalitsusse ja broneerida endale sobiv aeg nõustamiseks.

Broneeri aeg e-PRIAs taotluse täitmiseks

Telefon: 741 6207.

Juhendamine toimub: 7.-25. maini Kambja vallavalitsuses (esmaspäevast reedeni kell 9 kuni 12 ja 14 kuni 16).

Juhendajad: maanõunik Arved Küngas ja keskkonnanõunik Taivo Prants.

Millega tuleks arvestada juhendamisele minnes?

Juhendamisele minnes tuleb kindlasti kaasa võtta kehtiv ID-kaart ja teada selle PIN-koode. ID-kaarti ja selle paroole saab vajadusel uuendada lähimas kodakondsus- ja migratsioonibüroos. e-PRIA kasutamiseks sobib ka Mobiil-ID. Samuti tasub kaasa võtta oma eelmisel aastal esitatud pabertaotluse koopia ning teada oma maade katastritunnuseid või põllumassiivinumbreid, et taotluse täitmine kiiremini ja lihtsamini läheks.

Palume kõigil taotlejatel varuda juhendamisele tulles piisavalt aega, kuna esimesel korral võib e-keskkonnas taotluse täitmine võtta tavapärasest pisut kauem aega – portaali on tarvis sisse joonistada kõik põllud, millele soovite toetust taotleda. Edaspidi jäävad aga põllupiirid ja muud sisestatud andmed süsteemi alles ning järgmistel aastatel saab kasutada juba kord sissejoonistatud põlde ning ka taotluse esitamine läheb lihtsamalt ja kiiremalt, kuna paljud väljad on eeltäidetud.

Miks tasub taotlus esitada just e-PRIAs?

e-PRIAs on ka automaatsed kontrollid, mis näitavad jooksvalt ära kui mõni lahter on jäänud kogemata täitmata või on mõni ilmne viga sisse sattunud. Seega saab e-PRIA kaudu esitatud taotluse puhul olla kindel, et taotlus on korrektne ning toetussummat ei hakata tagantjärele vähendama hooletusest tingitud vigade tõttu. Ka toetuste väljamaksmisel alustatakse nendest klientidest, kes esitasid oma taotluse e-PRIA vahendusel.

e-PRIAsse on võimalik siseneda läbi PRIA kodulehe aadressil http://www.pria.ee/et/ePRIA. Samuti saab enne juhendamisele minekut tutvuda kõikide e-teenustega videojuhendite kaudu, mille leiab eeltoodud aadressilt juhendite rubriigist. Rohkem infot pindalatoetuste taotlemise kohta leiate PRIA kodulehelt toetuste rubriigist.

Kust tekkis mõte koostööprojektiks?

PRIA ja Kambja valla koostööprojekt on üks osa suuremast e-PRIA kampaaniast ning selle eesmärgiks aidata kohalikke elanikke, et järk-järguline üleminek elektroonilisele taotlemisele oleks võimalikult sujuv ja mugav.

Nagu tänavu, said ka eelmisel aastal Kambja valla elanikud pöörduda tasuta juhendamise saamiseks nii PRIA maakondlikku teenindusbüroosse, konsulentide poole kui ka vallavalitsusse. Selle tulemusena tõusis Kambja vallas e-PRIA kaudu esitatud pindalatoetuste taotluste osakaal märgatavalt, ehk 2013. aasta 31%-lt 46%-ni (st 2014.a esitati 76 e-taotlust). Kokku esitati Kambjast möödunud aastal 166 pindalatoetuste taotlust, mis tähendas, et möödunud aastal esitati e-PRIA kaudu 23 taotlust rohkem kui varasemal aastal ning pabertaotlejaid on eelmise aasta andmete põhjal vallas järel veel ca 90.

Järjest enam riike on läinud üle 100%-lisele põllumajan-dustoetuste elektroonilisele taotlemisele. Ka Eesti liigub jõudsalt selles suunas ning eesmärgiks on võetud suurendada e-PRIA kaudu toetust taotlevate isikute arvu ning esitatavate andmete ja dokumentide osakaalu arvestusega, et tulevikus on võimalik PRIAle taotluseid esitada vaid e-PRIA vahendusel. Igal aastal on e-PRIAsse lisandunud juurde üha uusi teenuseid ja võimalusi ning portaali arendatakse klientide tagasiside põhjal järjest mugavamaks, et seda eesmärki täita.

Head taotlemist!

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet ( PRIA)

 

Loetumad