7.9 C
Kambja
Laupäev, 25.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivTalgud kodukandi ja kogukonna hüvanguks

Talgud kodukandi ja kogukonna hüvanguks

Täpsustatud andmetel osales „Teeme ära“ talgupäeval vähemalt 47 136 inimest.

Talgujuhtidelt kogutud täpsustatud andmetel osales tänavuse „Teeme ära“ talgupäeva raames korraldatud 1808 talgul kokku vähemalt 47 136 inimest, mis moodustab 3,6% Eesti elanikkonnast. Maakondade lõikes korraldati kõige rohkem talguid Harjumaal ja Tallinnas, kus osales 413 talgul kokku 13 407 inimest. Taaskord ületas oma mulluse rekordi Saaremaa, kus 193 talgul lõi kaasa 14,1% maakonna elanikest.

„Teeme ära“ talgupäeva eestvedaja, Eestimaa looduse fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul mängis tänavu külm ja vihmane ilm talgupäeva korraldusele vingerpussi, ent kodust siiski välja tulnud inimeste suur arv näitab eestimaalaste tõelist soovi oma kodukandi ja kogukonna heaks panustada.

„Juba viiendat aastat järjest on suurenenud nii talgute kui ka talguliste arv. Kümnete tuhandete eestimaalaste lisandumine viitab talgupäeva meeskonna hinnangul ühiskonnas aset leidvale olulisele muutusele – oleme liikumas samm-sammult sügavamate väärtuste hoidmise ning positiivsema ja hoolivama eluhoiaku poole,“ rääkis Tarmo Tüür.

Tänavuse talgupäeva raames osales Saaremaal 14,1% elanikkonnast, Läänemaal 8%, Järvamaal 7,5%, Võrumaal 6,5%, Valgamaal 6,3%, Hiiumaal 6,1%, Jõgevamaal 5,9%, Raplamaal 5,5%, Põlvamaal 4,5%, Pärnumaal 4,3%, Lääne-Virumaal 4,2%, Viljandimaal 4%. Väiksemad osalusprotsendid olid suuremate linnadega maakondades: Ida-Virumaal 2,9%, Harjumaal 2,3% ning Tartumaal 2,3%.

Talgujuhtide tagasisidet saab lugeda aadressil

www.teemeara.ee/talgujuhile/tagasiside


 Samal teemal: Talgutööd Pangodis

Loetumad