10.9 C
Kambja
Esmaspäev, 20.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivTormiiilid jõuavad sisemaale

Tormiiilid jõuavad sisemaale

Foto: Pille Tammelan

Ilmateenistuse teatel möödub pühapäeva hilisõhtu ja esmaspäeva (7.12.) öö läänetuule tormiga, sisemaal on puhanguid 22, Lõuna-Eestis pole välistatud kuni 25 m/s, rannikul 28, Saaremaal, Hiiumaal, Liivi lahel ja looderannikul kuni 32 m/s.

Esmaspäeva hommikul lääne poolt alates pöördub tuul loodesse, puhanguid on sisemaal kuni 22, rannikul kuni 25, ennelõunal Hiiumaal ja looderannikul kuni 28 m/s. Õhtu poole annab tormituul tasapisi järele.

Päästeamet soovitab tormi ajal väljas liikumist vältida ning tervist või elu ohustavatest olukordadest teavitada hädaabinumbril 112.

Väljas liikudes ja autoga sõites tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, kuna tormiga võib murduda puid. Valmis tuleb olla pikemateks elektrikatkestusteks. Selleks on soovitav hoida käepärast taskulamp. Kindlasti laadige täis mobiiltelefonide akud. Parkige sõidukid lagedamale väljale ning kõik õues olevad lahtised esemed viige varju alla või kinnitage.

Hädaabi saamiseks ning otsest ohtu kujutavatest purustustest teatage hädaabinumbril 112. Tormikahjudest tekkinud probleemide lahendamiseks võite pöörduda kohalike vabatahtlike päästjate poole.

Infot tormi tõttu tekkinud takistustest sõiduteedel saate maanteeinfo numbrilt 1510, samale numbrile võite teada anda ka teele langenud puudest, mis liiklust oluliselt ei takista.

Maas vedelevat või katkenud elektriliini märgates tuleks helistada kohe Elektrilevi rikketelefonil 1343. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi isegi 10 meetri raadiuses.

Voolu kadudes palub Elektrilevi enne rikketelefonile 1343 helistamist oodata 15 minutit, mille jooksul saab Elektrilevi keskpingerikke korral kindlaks teha rikke ulatuse ja saata klientidele SMS-teate rikke kõrvaldamisest. Nii saab kõnekeskuse kaudu helistajaid operatiivsemalt teenindada.

Torm möödunud

Esmaspäeva hommikuse seisuga tuleb tõdeda, et ilmateenistuse prognoos ei täitunud ja 25 m/s tormituuled õnneks Lõuna-Eestisse ei jõudnud ja suurem kahju jäi tekkimata.

Tuuled esmapäeva öösel küündisid siin kandis 18 m/s.

Loetumad