Uus lasteaed ja raamatukogu avab Tõrvandis uksed

3092
Foto: Mihkel Seedre

Pärast põhjalikku rekonstrueerimist avatakse järgmisel kolmapäeval Tõrvandis Ringtee 1 uus lasteaia- ja raamatukoguhoone. Seoses koroonaviiruse levikuga saab laiem üldsus hoone avamisest osa veebiülekande vahendusel.

Hoone on korda tehtud väga modernselt – nägus maja mahutab ära kuus aiarühma ja kaks sõimerühma, vallaraamatukogu ja valla saali. Rühmaruumides ootavad lapsi mänguasjad, raamatud ja palju muud põnevat. Lisaks sellele, et lapsed on saanud väga ilusa maja, on ka selle asutuse personal endale väga head ja hubased töötingimused saanud.

Lasteaia kõrval on Tõrvandi raamatukogu täiesti uued avarad ruumid. Nüüd on siin kõrgete lagedega lugemissaal ning avarust lisavad omanäolised katuseaknad. Lastele on kujundatud hubane muinasjututuba – väärtus omaette ning teist sellist meie valla raamatukogudes ei leidu.

Lisaks lasteaiale ja raamatukogule mahtus hoonesse ka saal, kus hakkavad toimuma vallavolikogu istungid, suuremad koosolekud ning erinevad kogukonnale suunatud üritused.

Praktilise, värvilise ja valgusküllase hoone projekteeris AS Infragate Eesti, projekti maksumuseks kujunes 72 075 eurot. Ehitustöid tegi AS Tartu Ehitus, kogu ehitis maksumusega 3 403 436 eurot valmis hoolimata möödunud keerulisest aastast tähtaegselt. Koostöö ehitajaga oli meeldiv ning sujus suurepäraselt – esile kerkinud küsimused lahendas objektijuht Kairi Anderson professionaalselt ja kiiresti. Kogu maja kvaliteetse, kauni ja mugava mööbli maksumusega 190 603 eurot valmistas OÜ Guido Mööbel.

Suur tänu, vallavolikogu liikmed, et te otsustasite uue lasteaia asukoha valikul Ringtee 1 hoone kasuks! Tänu teile sai Tõrvandi alevik särava ja modernse hoone.

Aitäh kõikidele kolleegidele ja kaasamõtlejatele, kes justkui kiirteel olles selle sõidu lõpuni hästi sõitsid!

KRISTI KULL,
valla arendusjuht

Avamine toimub veebiülekande vahendusel 27. jaanuaril algusega kell 13.30 siinses uudiseportaalis Olevik ja Koduvald ning vallaveebis .

Ootame kõiki suuri ja väikesi huvilisi veebikeskkonda uue hoone avamisest osa saama!

VIDEO: Tõrvandi lasteaia- ja raamatukogumaja avamine

Kino maale
EelmineAlaealise töötamise toetuse taotlemise võimalusest
JärgmineTartus suletakse Ravila tänav pooleks aastaks