-7.2 C
Kambja
Pühapäev, 10.12.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivMudilaste laulupäev paitas kuulajate kõrvu

Mudilaste laulupäev paitas kuulajate kõrvu

Pilt: Dirigeeritakse lavatäit mudilasi

Lauluga, ikka lauluga: Kambja mudilaskoori peolauluks oli Külli Murandi südamlik pala „Pilvepildid“. Foto: Heigo Mägi

Ligikaudu pooltuhat lauljat ehk 18 mudilaskoori osavõtjatena ja 21 ette kantud laulu – nõnda kõlaks raport, kui kirjeldada arvude keeles Tartumaa mudilaskooride laulupäeva, mis toimus 22. aprillil Kambjas.

Laululust on teatavasti sedalaadi haruldane jõud või energia, mille mõõtmiseks puudub inimkonnal mõõtühik. Laululusti kas on või ei ole. Kambjasse kokku tulnud mudilaste seltskond tõestas reipa ja mõnusa kontserdiga, et nad on väga laululustilised ja teavad esitada paljusid lustilaule.

Tänavu peeti kolmandat Tartumaa mudilaskooride laulupäeva. Traditsioon on küll noor, kuid väga vajalik. Öeldakse ju, et mis noorelt õpitud, see ei unune. Kui laps saab koorilaulu oskuse ja armastuse juba õrnas koolieas, võib loota ja eeldada, et ta peab kooslaulmist enda jaoks tähtsaks ka edaspidi. Paraku mahuvad suurpidude ajal Tallinna laulukaare alla vaid väga tugevad (valdavalt suuremate) koolide mudilaskoorid. Seetõttu on hakatud kõikjal Eestis korraldama mudilastele pidusid, et nad saaksid aimu suures kooris kooslaulmise võlust ja püüaksid tublisti harjutades ka ise kord pääseda Tallinna laulupeole.

Maakondlikul laulupäeval osalesid kõigi Kambja valla koolide mudilased. Unipiha kooli mudilased esitasid „Tantsulaulu“, mille autoriks on nende muusikaõpetaja Anneli Vilbaste. Kuuste kooli pisikese, kuid südi mudilaskoori juht Anneli Erdfeld oli valinud esinduslauluks Rene Eespere „Kõigil juhtub äpardusi“. Kambja kooli muusikaõpetaja Marika Lehiste oli dirigendirollis kahel korral. Ta juhatas peo sisse ühendkoorilauluga „Lauluhääl“ (autor Sirje Kaasik). Kambja kooli rõõmsad mudilased kostitasid külalisi Külli Murandi lauluga „Pilvepildid“.

Kambja koolile oli see esimene väljakutse korraldada nõnda osavõtjaterohket maakondlikku ettevõtmist. Suur saal, kus tavaliselt jagub kooliperele ja külalistele lahedalt ruumi, oli sel korral laululustilistest mudilastest tulvil. Ehkki ajagraafik (proovid, einestamine, peorongkäik ja kontsert) oli väga tihe, sujus kõik kavandatu väga täpselt ja viperusteta.

Peokorraldust kiitis ka muusikaõpetajate ja koorijuhtide Tartumaa ühenduse juht Eve Paap: „Tõstsite lati väga kõrgele. Järgmiste laulupäevade korraldajatel on teie käest väga palju õppida.“

Õpetaja Marika Lehiste, kes oli selle peo põhikorraldaja, näitas taas, et iga kordaminek sünnib headest ideedest, suurest hoolest ja asjalikust meeskonnatööst.

Toivo Ärtis

Loetumad