Sinilillekampaania tunnustab kaitseväe ja kaitseliidu veterane

989
ANNAME AU!: Kambja vallavanem Aivar Aleksejev ja naiskodukaitsja Birgit Ristisaar.

Sinilillekampaaniaga “Anname au!” kutsutakse kaitseväe ja kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma Sinilillemärki.

Sinilillekampaania väärtustab tervisesporti ning ka sel aastal kutsub kampaania üles osalema Veteraniväljakutse jooksul. Kuna piirangute tõttu on rahvakogunemised keelatud, toimuvad Sinilillejooksud virtuaalselt ning traditsioonilist kontserti Veteranirock näeb ETV2 vahendusel 23. aprillil.

„Olenemata praegusest keerulisest ajast riigis, on veteranid alati tunnustamist väärt. Sarnaselt eelmisele aastale on enamus kampaaniast virtuaalne, kuid loodame väga, et järgmisel aastal saame teha jälle rahvaüritusi. Seniks aga kutsume inimesi üles kandma Sinilille ja osalema veteraniväljakutses!“ ütles MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing (EVVÜ) juhatuse esimees ja kaitseväe veebel ülemveebel Enn Adoson.

Veteraniväljakutse

Seekordne Sinilillekampaania kutsub veteranidele au andma olles üksinda aktiivne. Osaleda saab Veteraniväljakutses, kus jooksed üldfüüsilise testi distantsi 3, 2 kilomeetrit. Tegevuse võiks jäädvustada fotona või videopildis, laadida saadud tulemus üles ja jaga seda sotsiaalmeedias kasutades teematrelle #veteraniväljakutse. Seejärel nimeta järgmised kolm sõpra, kes võiksid samuti väljakutsest osa võtta!

Kõik, kes soovivad oma tulemusega osaleda ka võistlusel, saavad end virtuaaljooksule registreerida lehel www.annameau.ee.

Sinilillerännak

Lisaks Sinilille virtuaaljooksule kutsub sel aastal toetajapartner Half An Hour Power üles osalema terve kuu kestval Sinilillerännakul, mille 10-eurosest osalustasust 2 läheb kampaania toetuseks. Osalejad liiguvad vastavalt läbitud treeningkilomeetritele interaktiivsel Eesti kaardil, külastades kaitseväe üksusi. Täpsem info ja rännaku juhend on leitav siit.

Sel aastal kogutakse annetusi, et toetada veterane, nende lähedasi ning tervishoiu- ja spordivaldkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadava tuluga aidatakse Narva haiglal soetada vajalikke seadmeid, MTÜ Peaasjal jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Viljandi linnal rajada välijõusaali ning Eesti invaspordi liidul edendada erivajadustega inimeste sporti.

Heategevus

Kampaania kestab 1. aprillist kuni 30. aprillini. Antud perioodil saab Sinilillesümboolikat soetada ja seeläbi annetust teha mitmetes müügipunktides, sealhulgas kontaktivabalt. Sinilille saab soetada Selveri, Apotheka, PetCity või Apollo e-poest kulleriga koju tellides. Koostöös Itella Smartpostiga saab kampaaniatooteid soetada tellides toote otse postiautomaati www.annameau.ee kodulehelt. Hädavajadusel poode külastades on võimalik Sinilill ka oma ostukorvi lisada Selveris, Apotheka apteekides, PetCity poodides ning R-kioskites.

Sel aastal liitub „Anname au!“ kampaaniaga ka üle 160 Apotheka kaubamärki kasutavat apteeki üle Eesti ning Apotheka e-apteek, mis suurendab oluliselt sinilillemärkide müügikohtade arvu. Apotheka frantsiisi juhtiva Marika Pensa sõnul on apteegid väheseid asutusi, mis saavad piirangute ajal oma uksed lahti hoida ja rinnamärke müüa. „Apothekal on väga suur rõõm aidata inimestel meie veterane toetada,“ ütles Pensa. Lisaks Apotheka frantsiisiketi apteekidele saab sinilillemärke soetada ka Magnumi gruppi kuuluvates PetCity lemmikloomapoodides ja PetCity e-poes.

Kõikjal Eestis aitavad Sinilillesümboolikaga toodete müügiga annetusi koguda piirangute tingimustele vastavalt naiskodukaitse vabatahtlikud.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa kaitseministeerium, kaitsevägi, MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranid, Selver, Apotheka, PetCity, R-kiosk, Myfitness, Karupoeg Puhh, Milrem LCM, Threod Systems, BAE Systems, Nord Arms, Semetron, MARU Ehitus, Tactical Foodpack, Half An Hour Gives Me Power, Eesti võrkpalli liit, Eesti lalgpalli liit, Eesti korvpalli liit,  Fendernet, Digitrükk, Itella Estonia, FC Flora, FC Kuressaare, Swedbank, Telia ja Minilaod.

Veteranipäev

Veteranipäev (ka veteranide päev) on Eestis 23.04 tähistatav päev, mille eesmärk on tunnustada armeeteenistuse veterane ja nende lähedasi. Esimene veteranipäev oli 2013. Veteranipäeva olulisim üritus on tavapäraselt olnud kontsert „Veteranirock“.

Toimetas Heigo Mägi

Kino maale
EelmineVõimalus hakata vahetuspereks
JärgmineGümnaasiumis COVID-19 testimine