Autoralli MM etapi Rally Estonia passid on juba müügil

774
Foto: Jaanus Ree / Rally Estonia

Kolmapäeval, 8. detsembril algas Rally Estonia kodulehel rallipasside müük. Esmakordselt Rally Estonia ajaloos algas rallipasside müük enne jõule. 2022 WRC Rally Estonial ootavad pealtvaatajaid ees kolme eri tüüpi pealtvaatamisalad. 

Nii möödunud kui tänavusel aastal olid FIA autoralli MM-võistluste etapi Rally Estonia rallipassid isikustatud ja pealtvaatajad said ettemääratud programmi alusel külastada maksimaalselt kuni 8 pealtvaatamisala, ent 2022. aastal tagab rallipass pääsu 4 võistluspäeva jooksul kõigile 24 kiiruskatsele ja üle 60 pealtvaatamisalasse omal vabal valikul.

WRC Rally Estonia 2022 publikualad jagunevad kolme kategooriasse, mis on oma asukohalt, suuruselt ja kaubanduslike lisade poolest erineva iseloomuga – areen, ala ja pealtvaatamiskoht.

Rally Estonia kommertsdirektor Tarmo Hõbe: „Esmakordselt Rally Estonia ajaloos on rõõm, et saame rallipasside müügiga alustada juba enne jõule ning seeläbi pakkuda võimalust jõuluvana kingikotti täiendada atraktiivse kingitusega rallisõbrale. Loomulikult on tegemist toreda kingitusega ka sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. Rally Estonia kodulehel on väga mugav igal hetkel ost sooritada ning ühtlasi minutitega vormistada ja väljastada efektne Rally Estonia rallipassi personaliseeritud kaart“.

Teadmata täna, kas ja millised piirangud on vajalikud 2022 juulis, tasub rallipass osta esimeste seas, ainult nii saab kindlustada rallile pääsu. Rallipass tagab pääsu 4 päeva jooksul kõikidele kiiruskatsetele ja pealtvaatamisaladesse omal vabal valikul.

„Meeldetuletuseks – 2021 aastal sai kokku külastada kuni kaheksat pealtvaatamisala. Lisaks ei ole seekord rallipass nimeliselt ega isikukoodiga isikustatud ehk kui plaanides peaks tekkima muudatusi, siis on võimalik rallipass loovutada kellelegi teisele. On hea võimalus juba varakult veel vana aasta sees planeerida südasuvine nädalavahetus Lõuna-Eestis koos pere, sõprade ja tuttavatega, nautides maailma autospordi tippsündmust ning kaunist Eestimaa loodust,“ lisas Hõbe.

Rally Estonia on kolmandat aastat järjest FIA autoralli MM-sarja etapiks. WRC Rally Estonia 2022 sõidetakse hooaja seitsmenda osavõistlusena 14.-17. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee valdade teedel. Ralli võistlus- ja meediakeskus asuvad Tartus, Eesti Rahva Muuseumis ja selle territooriumil ning stardi- ja finišipoodium asub Tartu kesklinnas Raekoja platsil.

WRC Rally Estonia 2022 publikualad ja passid

AREEN

 • Suur tasuta parkimisala koos reguleerijatega
 • Looduslik mäenõlv või nähtavuse parandamiseks korraldaja poolt püstitatud tribüün
 • Suur LED-ekraan koos helivõimenduseega WRC+ ALL LIVE ülekande jälgimiseks
 • Toitlustus
 • Sportlandi suur fännipood
 • Lisa mobiilimastid levi- ja andmesideühenduse tagamiseks
 • Muud tegevused ja atraktsioonid

ALA

 • Tasuta parkimisala reguleerijatega
 • Ralliraadio ja helivõimendus live-ülekande kuulamiseks
 • Toitlustus
 • Sportlandi väike fännipood

PEALTVAATAMISKOHT

 • Teeäärne parkimine ilma reguleerijata
 • Rallikatsega paralleelselt kulgev vähemalt 500 m pikkune pealtvaatamiskoht

WRC Rally Estonia 2022 rallipassid jagunevad kolme vanuse ja hinnaklassi vahel:

Rally Pass – 85€ (parkimine sisaldub rallipassi hinnas)

 • Võimaldab ligipääsu kõikidele pealtvaatamisaladele kõikidel ürituse toimumise päevadel.

Rally Pass JUNIOR – 15€

 • Mõeldud lastele ja noorukitele vanuses 7-12 eluaastat. Võimaldab ligipääsu kõikidele pealtvaatamisaladele kõikidel ürituse toimumise päevadel.

Rally Pass KIDS – 5€

 • Mõeldud lastele vanuses 0-6 eluaastat. Võimaldab ligipääsu kõikidele pealtvaatamisaladele kõikidel ürituse toimumise päevadel.

E-poest ostetud WRC Rally Estonia 2022 rallipasside toimetamine Omniva pakiautomaatidesse algab alates 02.02.2022.

Tutvu rallipassidega seotud täpsete reeglite ja tingimustega www.rallyestonia.ee/pood lehel.

Kino maale
EelmineTeed muutuvad erakordselt libedaks!
JärgmineBiojäätmete kogumine Kambja vallas