-6.2 C
Kambja
Pühapäev, 03.12.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivKoorijuhi auks oli linn lippudes

Koorijuhi auks oli linn lippudes

5.juunil oma 210. sünniaastat tähistav Kambja segakoor oli meeldivalt üllatunud nähes Läti Valkat lipuehtes. Tegemist polnud siiski mitte Läti riigipühaga, vaid koorijuhi ja koolimehe Janis Cimze 190. sünnipäevaga.

Ka üle 200 eesti õpetaja sai Cimze käe all oma muusikalise hariduse. Seeme, mida need õpetajad külvama hakkasid, idanes jõudsasti: laulukooride ja puhkpilliorkestrite tulek, eriti Lõuna-Eesti küladesse 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi alguses, sai võimalikuks just tänu Cimze koolist läbi käinud noortele meestele.

See, et ürituse patrooniks oli Läti kultuuriminister, kes ei pidanud paljuks ise vihmasajus laulupeolisi oma sõnavõtuga tervitada, annab tunnistust sellest, et Lätis osatakse hinnata rahvakunsti. Raketisaluut viimase laulu ajal kinnitas seda väidet.

Kui möödund aastal täitus 200 aastat meie lauluisa Fr.R.Kreutzwaldil sünnist, ei olnud kusagil selle päeva auks lehvimas rahvuslippe, rääkimata saluudist.

Aga tarvis olnuks. Ikka selleks, et saada aru: inimene vajab peale leiva veel ka midagi muud. Lätlastel on sellest arusaamine olemas.

Kambja segakoori laulja
Lembit Jakobson

Loetumad