4.9 C
Kambja
Teisipäev, 16.04.2024

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivEesti Energia Jaotusvõrgu uus nimi on Elektrilevi

Eesti Energia Jaotusvõrgu uus nimi on Elektrilevi

Elektrilevi OÜ logo.Eesti Energia Jaotusvõrgu uus ärinimi Elektrilevi OÜ. Ülemineku uuele ärinimele tingis järgmisest aastast täielikult avanev elektriturg, kus Elektrilevi peab võrguettevõtjana eristuma Eesti Energiast kui elektrimüüjast.

Elektrilevi OÜ logo.Eesti Energia Jaotusvõrgu uus ärinimi Elektrilevi OÜ. Ülemineku uuele ärinimele tingis järgmisest aastast täielikult avanev elektriturg, kus Elektrilevi peab võrguettevõtjana eristuma Eesti Energiast kui elektrimüüjast.

„Kui täna on elektri ost ja võrguteenus kliendi jaoks tihedalt põimunud, siis turu avanemisel see muutub. Järgmisest aastast saab iga klient valida elektrimüüjat, kuid tema kodu või ettevõttega ühendatud võrk jääb ikka samaks,“ selgitas eristumise vajadust Elektrilevi juhataja Tarmo Mere. Eesti Energia kontsernis müüb elektrit Eesti Energia ja võrguteenuse ehk elektri kohaletoimetamise ja elektrivõrgu haldamisega tegeleb Elektrilevi.

Elektrilevi võrgu kaudu saavad võrdsetel tingimustel elektrit müüa kõik elektrimüüjad. „Võrguettevõtja kohuseks on kõiki võrdselt kohelda.  Müüjatele võimaldame samadel tingimustel elektri müüki, klientidele pakume teenuseid või likvideerime rikkeid ühetaolistel alustel, sõltumata nende valitud elektrimüüjast,“ lisas Mere.

Võrguettevõtjad on loomulikud monopolid kõikjal maailmas, sest see on ühiskonnale võrgu ülalpidamiseks kõige efektiivsem viis. Et mitut paralleelset elektrivõrku samasse kohta ei ehitata, reguleeritakse võrguettevõtjate tegevust seaduste ja riikliku järelevalvega. Nii jääb ka võrguteenuse hind, mis moodustab ligikaudu kolmandiku elektriarvest, avatud turul endiselt riigi kontrolli alla.

Vajadusele eristada kontserni konkurentsi- ja võrguäri eraldi kaubamärkide kaudu viitab ka Euroopa siseturu direktiiv ja Eesti elektrituruseaduse uuendamise eelnõu. See nõue on seatud rohkem kui 100 000 kliendiga elektrifirmadele.

Kontserni ettevõtete selgema eristamisega ei kaasne klientidele olulisi muutusi sel aastal. Elektrilevi uus nimi ei mõjuta sõlmitud lepingute kehtivust, samuti saab endiselt nii elektri- kui ka võrguküsimustes pöörduda Eesti Energia teeninduskontaktidel. Rikketelefon on endiselt 1343. Näitusid võtab vastu ja arveid väljastab Eesti Energia. Infot elektrivõrgu küsimustes saab tänasest veebilehelt www.elektrilevi.ee ja e-posti aadressilt info@elektrilevi.ee.

Elektrilevi OÜ on võrguettevõtja, kes toob elektri kohale kodudesse ja ettevõtetesse ning hooldab ja uuendab elektrivõrku. Ettevõte haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. Elektrivõrgu parandamisse investeerib Elektrilevi kogu ärikasumi.

Loetumad