Tallinna Kammerorkester ja Tõnu Kaljuste naasevad augusti lõpus kirikutuurile

535
Talinna Kammerorkester Kambja kirikus. Foto: Margit Tohver-Aints

Kirikukontserdid toimuvad Kambjas, Rakveres ja Hageris, kus Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester esitavad eesti ja ukraina heliloojate muusikat.

Kontsertidel kõlab teos „Vaikne muusika“, mille autor on 2022. aasta kevadest Berliinis eksiilis elav helilooja Valentin Silvestrov (Valentõn Sõlvestrov, sündinud 1937). Arvo Pärt ja Alfred Schnittke on nimetanud Silvestrovi „meie aja kõige silmapaistvamaks heliloojaks“. Tema originaalne helikeel viib kuulajad rännakule ilu ja vaikuse, võib-olla ka valu piirile, andes võimaluse ennast ümbritsevast maailmast, selle mitmepalgelisusest ja kiirusest, korraks välja lülitada. Veel kaks Silvestrovi teost tuleb kontserdil esitamisele – „Serenaad“ ja „Eleegia“.

Lisaks teeb Tõnu Kaljuste kontserdiga kummarduse võimsale eesti heliloojate dünastiale, esitades koos Tallinna Kammerorkestriga nende loomingut – Artur Kapi „Fugato ja Andante Cantabile keelpilliorkestrile“, Villem Kapi „Eleegia“ ja Eugen Kapi „Variatsioonid keelpillidele ukraina rahvaviisi teemal“ .

Kontserdid toimuvad: 26. augustil kell 19.30 Kambja Martini kirikus, 27. augustil kell 12.00 Rakvere Kolmainu kirikus ning 27. augustil kell 19.30 Hageri Lambertuse kirikus.

Tallinna Kammerorkester on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Kollektiivi asutaja, kunstiline juht ja peadirigent on Tõnu Kaljuste. 2022/2023 tähistavad nad oma 30. tegevushooaega. Orkester koosneb hinnatud keelpillimängijatest, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. 2021. aastal oli Tallinna Kammerorkester Eesti muusikaauhindade jagamisel kolmekordselt nomineeritud ning 2014. aastal kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele Grammy.


Tallinna Kammerorkester ja Tõnu Kaljuste „Vaikne muusika“

Kino maale
EelmineEttevõtjad on oodatud õppereisile Setomaale
JärgminePõimukuu teine nädal pakatab kultuurist