-15.2 C
Kambja
Laupäev, 09.12.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivHellakeste laagris sai mekkida kahandavat jooki

Hellakeste laagris sai mekkida kahandavat jooki

Hellakeste laager toimus 14. kuni 16. maini Lähtel.

Sõitsime bussiga Kambjast Tartusse. Kuna Lähte bussini oli veel aega, ladusime kotid hunnikusse ja valvasime neid veerandtunniste vahetuste kaupa. Lõpuks tuli aeg bussile minna…

Kohale jõudes hakkasime otsima Lähte koolimaja. Selle leidnud, panime ennast kirja. Saime ka lehe küsimustega. Siis läksime sellesse klassi, kus me magama pidime. Asjad lahti pakitud, läksime poodi. Sealt me eriti midagi ei ostnud.

Poest tagasi tulles läksime oma klassi, kus olime paar tundi. Siis kutsuti meid õue laagri avamisele. Kuna laagri teemaks oli “Alice imedemaal”, siis loeti meile ette esimene peatükk sellest raamatust. Selles räägiti, kuidas Alice nägi imedemaa sissepääsu, aga see oli imetilluke. Kuid Alice jõi võlujooki ja muutus pisikeseks. Ka meile anti kahandavat jooki ning saadeti siis koolimaja sööklasse sööma.

Peale õhtusööki oleks pidanud toimuma lõkkeõhtu, kuid see jäi halva ilma tõttu ära. Selle asemel läksime võimlasse. Saime seal tükk aega olla ja kõiki võimlemisriistu kasutada. Lõpuks, kui kõik olid juba väsinud, kutsuti meid ringi. Siis me laulsime erinevaid laule. Peale seda anti meile viinereid ja kringlit ning tuli koolimajja tagasi minna. Algas öörahu.

Järgmisel hommikul ärkasin ma viisteist minutit enne äratavat vilet.

Alustuseks toimusid hommikuvõimlemine ja söömine. Siis kogunesime koolimaja koridori. Meil kästi viieks lugeda ja siis asusimegi teele…

Esimeses matkapunktis pidid tegema tüdrukud pärlikeesid ja poisid vibusid. Teine “punkt” oli raskem. Kõigepealt tuli teha lõke ning selle kohal nöör läbi põletada. Siis tuli pakkida seljakott ja otsida koht, kuhu sobiks telk püsti panna. Kolmas “punkt” oli mängupunkt, kus mängiti erinevaid mänge. Neljandas “punktis” tuli nii koostada kui lahendada salakirju. Viiendas “punktis” kuulsime infot tule- ja veeohutuse kohta. Kuuendas ja viimases peatuspunktis saime näpuvärvidega nii-sama möksida.

Peale seda tuli õhtusöök ja siis disko. Kell 24 algas öörahu.

Pühapäeval oli jälle hommikuvõimlemine ja seejärel söömine. Siis juhatati meid Lähte tuletõrjejaama. Seal saime autosse ronida ja vett pritsida. Siis pihustati vahtu ning hetke pärast oli kogu maa ja ilm valge. Seejärel jagati meid nelja erinevasse tegevuskohta: korvpall, rulasõit, tsiklisõit ja judo. Kui kõik neli sportlikku tegevust läbi tehtud, kutsuti meid saali, kus saime kätte auhinnad.

Lõpuks istusime sõprusringi. Laulsime paar laulu ja saatsime ringi käepigistuse. Siis sõitsime Kambjasse tagasi.

Üleüldiselt oli laager väga tore.

Hellake Merit Saik (IV kl)

Loetumad