Juubelijooksu ootuses!

752
Valve Luha (paremalt esimene) jooksuvõistluse auhinnapoodiumil.

7. mail korraldatakse Kambjas kahekümnendat korda ümber järve jooksmise võistlus.

Esimese jooksu start anti 1997. aasta mai esimesel pühapäeval vallamaja ja järve vaheliselt alalt Pargi tänavas. Jooksu-traditsioonile panid aluse Heiki Kortspärn ja Anne Välja, üritust korraldab järjepidevalt Kambja spordiklubi.

Esimesel korral startisid nii vanad kui noored ühes jooksus ja kõigil tuli läbida ring ümber järve. Kogemustest õpiti ja juba teisest jooksust alates saavad kõige nooremad jooksusõbrad läbida ~100 m tillujooksu ringi.

Kui valmis uus koolimaja, viidi jooksude stardid kirikule ja koolimajale lähemale. Aastate jooksul on ~2 km põhijooksule lisandunud tillu-, mini- ja krossijooks.

Kahekümne aasta jooksul on Kambja ümber järve jooks kujunenud paljudele peredele traditsiooniks. Osalejate hulgas on neid, kes ise aastaid tagasi kooliõpilasena jooksid ja nüüd tulevad nad jooksurajale juba koos oma lastega. Perekonnad, kes ikka ja alati on esindatud jooksudel: Tollimägi, Jaani, Palu, Uibo, Kana, Tiit, Ilves, Välja, Bürkland, Zeigo, Mõisa, Maata, Kähr, Kiuru. Eraldi tahan märkida Kambja tüdrukut Liselli, kes 4. mail saab 10-aastaseks ja tuleb sel korral starti kümnendat korda. Aastate jooksul olen näinud Kambja jooksul osalejate hulgas inimesi lähemalt ja kaugemalt – Võrust Tallinnani ning Saaremaalt Mellisteni. Aegajalt on jooksnud ka mõni kuulsus läbi.

Ise plaanin juubelijooksul startida seitsmeteistkümnendat korda (kui tervis lubab muidugi). Olen õnnelik, et saan ja suudan osaleda koos kohalike noortega ühel üritusel. Kümme korda olen raja läbinud joostes, neli korda olen kõndinud ja kaks korda kepikõndinud. Stardijoonel olen alati viimane ja finišis suletakse minu järel stopper.

Mida pakub minule Kambja ümber järve jooksudel osalemine? Saan kodust välja ja näen sportlikke noori ja vanu, tuttavaid ja tundmatuid. Mul on võimalus osaleda Kambja suursündmusel – spordiüritusel, kuhu koguneb alati üle 100 inimese. Ühtlasi on see minu jaoks väga hea tervisekontroll.

Kohtume Kambja XX ümber järve jooksul!

Valve Luha,
78-aastane, jätkuvalt kõige vanem Kambja ümber järve jooksul osaleja.

 

Kambja XX ümber järve jooks

Pühapäeval, 7. mail 2017 kell 11.00

  • tillujooks 150 m kuni 5-aastastele lastele
  • minijooks 400 m kuni 7-aastastele lastele
  • edasijõudnutele krossijooks u 4000 m
  • järvejooks ja kepikõnd u 2000 m

Vanuseklassid: T/P 8-9; T/P 10-11; T/P 12-13; T/P 14-15; N/M 16-30; N/M 31-40; N/M 41-50; N/M üle 51

Kogunemine ja registreerimine Kambja põhikooli parklas.

Osale juubelijooksul!

Info tel 5650 7960 (seltsing Kambja Spordiklubi).

 

Kino maale
EelmineIseseisvusmeelsus võidutses
JärgmineGrethe Guhse oli pranglimises võidukas