Marutaud on surmaga lõppev haigus

Koerte ja kasside vaktsineerimine marutaudi vastu Kambja vallas

594

Marutaud on loomade ja inimeste ühine nakkushaigus, mida pole võimalik ravida. Haigus lõpeb haigustunnuste väljakujunemisel surmaga. Õnneks on marutaudi vastu olemas vaktsiin, mille abil saab haigust ennetada.

Selleks, et vältida nii enda kui oma lemmiku nakatumist, on oluline roll ja vastutus loomaomanikul. Tuleb hoolitseda, et loom saaks õigeaegselt marutaudi vastu vaktsineeritud. Lemmiklooma vaktsineerimiseks pöördu loomakliinikusse või võta ühendust loomaarstiga. Vaktsineerimise info kantakse looma passi, kuhu kirjutatakse ka järgmise vaktsineerimise aeg. Esmane lemmiklooma vaktsineerimine tuleb teha hiljemalt looma 21. elunädalaks. Uuesti tuleb loom vaktsineerida aasta pärast ja edasi juba kahe-aastase intervalliga.

Riik tasub marutaudivastase vaktsiini eest, loomaarsti visiidi eest tasub loomaomanik. Muude enamlevinud nakkushaiguste vastu on võimalik lemmikuid vaktsineerida kompleksvaktsiiniga. Sellisel puhul tuleb vaktsiini ja ka visiidi eest tasuda loomaomanikul.

Enne vaktsineerimist tuleks koerale või kassile teha ussikuur. Selleks saab vajaliku tableti osta lähimast apteegist, teada tuleb vaid looma kaalu. Vaktsineerima minnes võta kaasa lemmiklooma pass. Passi kantakse vaktsineerimise andmed ja järgmise vaktsineerimise aeg.

Aitäh, et hoolid!

Elen Kurvits
Põllumajandus- ja Toiduameti kommunikatsiooniosakonna nõunik

KOERTE JA KASSIDE VAKTSINEERIMINE MARUTAUDI VASTU

Teisipäev, 6. juuni

09.00–9.30 Külitse, Külitse järve bussipeatus

10.00–10.30 Tõrvandi, Ringtee 1

11.00–11.30 Ülenurme, Võru mnt garaažide juures

12.00–12.30 Uhti, Reola kultuurimaja juures

Kolmapäev, 7. juuni

09.00–9.30 Lalli, Rebase kauplus

10.00–10.30 Suure-Kambja bussipeatus

11.00–11.30 Kambja kooli parkla

12.00–12.30 Kammeri

13.00–13.30 Pangodi endine meierei

Vaktsineerimine on kohustuslik mitte harvem kui üks kord 24 kuu jooksul.

Märgitud aegadel ja kohtades on süstimine tasuta. Kompleksvaktsiini (katk, hepatiit, parvoviirus) või kiipimise soovi korral sellest eelnevalt teatada (tasuline). Koerad tuleb tuua süstimisele jalutusrihma otsas, kurjad koerad suukorviga. Kaasa võtta vaktsineerimistunnistus või looma pass.

Teave: Aivar Lastik, loomaarst, tel 513 6245, e-post aivarlastik@hot.ee

Veel marutaudist:
https://pta.agri.ee/tarbijale-ja-eraisikule/lemmikloomad/marutaud

Kino maale
EelmineVõidukas ja suurepärane poolaasta Tõrvandi korvpallile
JärgminePrügi lõkkes põletamine võib tuua trahvi