-5.2 C
Kambja
Laupäev, 02.12.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivNeitsi Maali pälvinud film linastub Kambja kinos

Neitsi Maali pälvinud film linastub Kambja kinos

 
Foto: Janis Kokk

Kambja kino jätkub kultuurikeskuses 17. veebruaril kell 19 mullu kevadel esilnastunud Triin Ruumeti tragikomöödiaga “Päevad, mis ajasid segadusse”.

Süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia “Päevad, mis ajasid segadusse” tegevus toimub 1990. aastate teises pooles. Filmi peategelane Allar (27) liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates.

“Päevad, mis ajasid segadusse” on Triin Ruumeti esimene täispikk linateos, filmi peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr ja Juhan Ulfsak. Lisaks teevad filmis kaasa Jaanika Arum, Juss Haasma, Liina Vahtrik, Merle Palmiste, Taavi Eelmaa, Rasmus Kaljujärv, Klaudia Tiitsmaa, Merlyn Uusküla, Onu Bella aka Igor Maasik, Reimo Sagor, Kait Kall, Kristjan Lüüs jpt.

“Päevad, mis ajasid segadusse” tootis stuudio Kinosaurus Film, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Filmi produtsent on Maie Rosmann-Lill ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Triin Ruumet ja Greta Varts.

Triin Ruumetile omistas Eesti Filmiajakirjanike Ühing aasta filmi auhinna Neitsi Maali, mida on välja antud 24 korda. Ta on esimene naisrežissöör, kes selle auhinna on saanud.

Kinoseansi hind on 3€ (soodushind 2€).

VIDEO
Filmist “Päevad, mis ajasid segadusse”

 

Loetumad