Tartu 2024 kutsub kodukandi kultuurisündmustele vabatahtlikuks

71
Tartu 2024 vabatahtlikud Autovabaduse puiesteel. Foto: Mana Kaasik

Euroopa kultuuripealinna aasta on Lõuna-Eestis täis meeleolukaid ettevõtmisi, festivale, näitusi ja palju teisi suursündmusi, mis vajavad õnnestumiseks vabatahtlike abi. Kui otsid seikluslikku väljakutset ning tahad olla osa kõrgtasemel kultuuriürituse korraldamisest, siis anna endast märku, sest just Sinust tunneme puudust!

Kultuurimaastikul on kõige olulisemad kogukonna hinged sealsed inimesed, kes oma panusega aitavad kaasa kohalike sündmuste õnnestumisele. Tänavu saab iga sündmus olema veelgi märgilisem, sest Tartu koos Lõuna-Eestiga võõrustab Euroopa kultuuripealinna aastal tuhandeid külalisi.

„Projektid otsivad vabatahtlikke, kes ei ole mitte vaid superkangelased, aga ka rõõmsameelsed, teotahtelised, suhtlusaltid, isemõtlevad ja keskkonnahoidlikud,“ rääkis Tartu 2024 vabatahtlike koordinaator Indrek Kornel. „Kui tunned vähemalt ühe omaduse endas ära, siis kutsume sind kandideerima,“ jätkas ta.

Tartu 2024 programmis on ridamisi kultuuriüritusi, mille kordaminekusse saavad vabatahtlikud erinevates rollides panustada. Sündmused pakuvad võimalust näha ürituste köögipoolt ning panna end proovile eri valdkondades, millega iga päev kokku ei puutu. Vabatahtlikuna saad panustada oma kodukohta ning olla osa korraldustiimist. Kogemus annab võimaluse luua kontakte ja kasvatada oma võrgustikku, mis koosneb erinevatest artistidest, korraldajatest, visionääridest ja kogukondade esindajatest.

Kandideerima on oodatud kõik huvilised, kes otsivad esimest töökogemust või kel on oskusi juba küllaga. Sündmused, kus vabatahtlikud saavad abistada, toimuvad 2024. aastal.
Eelmisel aastal kaasasid Tartu 2024 kultuuripealinna põhiprogrammi projektid ettevalmistusse üle 700 vabatahtliku, kes panustasid kokku rohkem kui 10 000 töötundi. Sel aastal ootavad erinevad projektid appi vähemalt 1500 vabatahtlikku. „Julgustan kandideerima ka neid, kes pole varem vabatahtlikud olnud. Igaüks meist saab anda oma osa Eesti ja Euroopa tippsündmuse õnnestumise heaks,“ ütles Kornel.

Valiku huvipakkuvatest kultuurisündmustest, kes otsivad vabatahtlikke, leiad tartu2024.ee/vabatahtlikud
NB! Loetelu sündmustest täieneb jooksvalt.

Indrek Kornel
Tartu 2024 vabatahtlike koordinaator

Kino maale
EelmineJäätmete kogumisringid Kambja vallas
JärgmineKortermajade renoveerimisest, terviklikult ja jätkusuutlikult