Suvitades saab tervisenõu perearsti nõuandetelefonilt 1220

75
Allikas: Tervisekassa

Saabumas on kauaoodatud puhkused, kuid suvi võib kaasa tuua ka mitmesugused terviseohud. Mis olukorras ja milliste tervisemuredega saab abi perearsti nõuandetelefonilt?

Suvisel ajal võib nõuandetelefonilt küsida ravisoovitusi näiteks väiksemate vigastuste ja olmetraumade korral, nagu kukkumise tagajärjel tekkinud põrutuste, haavade ja pindmiste marrastuste korral, samuti nahapõletuste hooldamise teemal. Ka esineb suvisel ajal rohkem allergiaid, nahalööbeid ja putukahammustusest tekkinud ärritusi, mille leevendamiseks saab samuti kasulikke nõuandeid 1220 meedikutelt.

Helistaja soovil saab nõuandetelefonilt ka isikustatud nõustamist. Selleks tuleb enne kõne algust end autentida mobiil-ID või Smart-ID-ga. Isikustatud nõustamisel saavad perearsti nõuandetelefoni meedikud hädavajadusel pikendada ravimiretsepte või teha Terviseportaali sissekande töövõimetuslehe vajadusest , seda tehakse nädalavahetustel ning riigipühadel kella 8 kuni 22. 2024. aasta esimese viie kuuga on tehtud 3482 isikustatud nõustamist. Neist enim on olnud retsepti väljastamise soove, aga on ka teada antud töövõimetuslehe vajadusest.

Perearsti nõuandetelefon vastab kõnedele 24/7. Pöörduda võib nii eesti kui ka vene keeles. Ingliskeelset nõustamist osutatakse iga päev kella 15 kuni 17.

Hea teada enne helistamist telefonile 1220

  • enne helistamist kraadige ennast või abivajajat (eriti oluline väikelaste puhul!)
  • võimalusel mõõtke vererõhku ja pulsisagedust ning pange info paberile kirja
  • kui tarvitate ravimeid, siis olge vajadusel valmis nõustajale nende kohta infot andma
  • hoidke paber ja pliiats käepärast, et saaksite vajadusel koduse ravi juhised kirja panna
  • hoidke võimalusel enda isikut tõendav dokument käeulatuses
  • 1220 numbrile helistades kehtib alati kõneteenuse numbri tavatariif ja hind kujuneb vastavalt helistaja telefonioperaatori hinnakirjale. Lauatelefonile +372 634 6630 helistamine on tasuta, kui kõneminutite hulk ei ületa teie ja telefonioperaatori vahel sõlmitud lepingus ettenähtud mahtu. Hinnainfo leiate veebiaadressilt 1220.ee.

Lisainfo: Tervisekassa

Kino maale
EelmineKambja valla uuele lasteaiale otsitakse nime
JärgmineEesti meistrivõistlustelt võideti palju medaleid