13.9 C
Kambja
Pühapäev, 21.07.2024

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivKonstaabel Nelly Ruuge annab teada

Konstaabel Nelly Ruuge annab teada

Juuli ja augustikuu politseikroonika


Juulikuu politseikroonika

Kadusid 4 velge + rehvid

Ööl vastu 1. juulit on Kammeri külas varastatud sõiduautolt VAZ 21013 4 velge koos rehvidega. Kahju 1000 krooni. Alustati väärteomenetlust. Kammeri küla rahval palutakse politseile teada anda kõigest, mis aitaks vargaid tabada.

Aakaru külas tegutsesid vargad

Anneli Urm avaldas, et ajavahemikul 3. juuli kuni 5. Juuli on Aakaru külas tema kodu õuelt varastatud tema pojale kuulunud jalgrattas BIANCHI väärtusega 700 krooni.
Ööl vastu 4. juulit on akna kaudu sissetungitud Aakaru külas korterisse ning varastatud mobiiltelefon Nokia 3310 (maksumusega 1337 krooni), mida kasutas korteriomaniku lapselaps. Praeguseks ajaks on varguse sooritanud isik kindlaks tehtud, asjaolud selgitatakse.

Liinikratid jälle tööl!

22. juulil teatati Eesti Energia AS-le, et Aarike külas on kahes majapidamises kadunud võimalus elektrit kasutada. Kontrollimisel avastati Aarike külas Aarike 10/04kV alajaama fiider 1 liinijuhtme vargus. Varastatud oli 7 mastivahet õhuliinijuhet A-35. Kahju 5644 krooni. Antud kuriteo tagajärjel jäid pikemaks ajaks elektrita kaks majapidamist.

Õnnetus tõi uue aia
19. juulil kella 2:02 ajal sõitis sõiduauto Opel sisse Kesk ja Kase tänava ristis asuva elamu aeda. Auto lõhkus aia, mis on praeguseks ajaks saanud uue ja korraliku näo.

Sõidukiomanik sai peksa

19. juulil kella 9 paiku teatati, et Vana-Kuustes lõhkus tundmatu meeskodanik kiviga sõiduauto VolksWagen Vento parempoolse esiukse klaasi ning peksis käte ja jalgadega sõidukiomanikku. Naabrite sekkumisel meeskodanik lahkus, sõiduki lõhkumisega tekitati kahju 1500 krooni. Antud faktis alustati kriminaalmenetlust Karistusseadustiku § 263 p 1 tunnustel, s.o avaliku korra raske rikkumine, s.t rahu või avaliku korra rikkumine, kui see on toime pandud vägivallaga. Antud kuriteo asjaolusid selgitatakse, kuna antud juhul ei olnud süü ühepoolne.

Varastati suures koguses tööriistu

Ajavahemikul 18. juuli – 21. juuli on akna avamise teel sisenetud Kambjas asuvasse TÜ Pilleenium töökotta ning varastatud sealt erinevaid tööriistu: ketaslõikur AEG, elektrihöövel rebir, akudrell, kompressor ja mootorsaag. Kahju kokku 20000 krooni.

Talust leiti lahkunu

23. juulil kella 17.00 paiku teatati päästeametist, et Tatra külas Mäe talus on leitud vägivallatundemärkideta 55- aastase meeskodaniku laip. Sündmuse asjaolusid uuritakse.

Taksoga Kambjasse, kiirabiga kainestusmajja

24. juulil kella 13.22 ajal teatas Kambjas viibinud teetööline telefonile 112, et Kambja bussipeatuses on pikali joobnud isik. Pärast kiirabi poolt isiku läbivaatust teatati isikust politseile. Kiirabi lubas isiku toimetada kainestamisele. Asjaolude selgitamisel saadi teada, et vanem meeskodanik oli Kambjasse sõitnud taksoga, mis ta bussijaama juures maha pani. Isik ise oli soovinud väljuda Tartu linnas, kuna ta oli aga nii purus, siis ei suutnud ta oma soovi taksojuhile selgeks teha ja too sõidutas vanainimese Kambjasse.
Siinkohal jääb tänada teetöölist, kes tundis muret kaaskodaniku suhtes ja ei jätnud teda kuuma ilma hooleks.

Augustikuu politseikroonika

Liiga vali muusika

3. augustil kella 11.03 ajal kuulas TA Pangodi järve ääres valjult muusikat. Sellega rikkus TA avalikku korda ja kaaskodanike rahu.

Poe juurest otsejoones kainestusmajja

5. augustil kella 17.30 ajal viibis Vallo Tobreluts joobnud olekus Kambjas Elva Tarbijate Kooperatiivi kaupluse juures maanteel ja sõidutati sealt kainenemisele.
5. augustil kella 17.30 ajal magas Voova Roos joobnud olekus Kambjas Elva Tarbijate Kooperatiivi kaupluse ees. Ka tema viidi kainenemisele.

Ründava koera omanik võeti vastutusele

7. augustil kella 9.00 ajal ründas Rebase külas lahtiselt ja suukorvita liikuv Õie Kööselile kuuluv koer Anneli Püssi. Varalist kahju ei tekitatud. Koera omanik võeti vastutusele vastavalt Kohaliku omavalitsuse korraldamise seaduse § 66 3 lg 1 alusel.

Kadus 745 jooksvat meetrit voodrilaudu

10. augustil ajavahemikul 17.00 kuni 21.00 varastati TÜ Pilleenium-i tootmishoonest 745 jm männivoodrilauda. Kahju 6777 krooni. Praegu-seks ajaks on männivoodrilauad jälle omaniku üles leidnud. Vargusega seotud asjaolud täpsustatud ning saadetud kohtusse.

Liiklusõnnetuses sai kannatada nooruk

10. augustil kella 16.50 ajal toimus liiklusõnnetus Kambjas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa mnt. 201, km. Tundmatu sõiduk sõitis otsa jalakäijale ning lahkus sündmuskohalt. Kannatanu sõnade kohaselt oli olnud tegemist heleda sõiduautoga. Liiklusõnnetuse käigus sai vigastada 11-aastane Andrus, kellel tuvastati vasaku sääreluu lahtine murd, parema labakäe 1 ja 2 kämblaluu murd. Asjaolud selgitamisel.

Suitsetamine võttis elu

Nähtavasti suitsetamisest alguse saanud põlengus  Tatra külas hukkus 9. Augustil 57-aastane Peeter.

Vargus Rebase külas

Ajavahemikus 7. august kell 17.00 kuni 11.august kell 8.00 on sisse murtud OÜ Rolter tööruumidesse Rebase külas ja varastatud 15 kg klaasmatti hinnaga 600 k; 10 kg vaiku väärtusega 300 kr, ca 15 liitrit atsetooni väärtusega 300 kr ning varguse käigus rikuti ventilaator, mille väärtuseks 2500 kr.

Tegutses mitmekülgsete huvidega varas

24. augustist kuni 28. augustini on Kambja alevikus Pihlaka 1 kinnistul ukselukkude lõhkumise teel sisse murtud seal asuvasse vagunelamusse ja varastatud muruniiduk TORO 4,75; kuppeltelk, ABLOI ukselukk, 1 pudel Liivimaa palsamit 1 pudel šampanjat. Kahju 5715 krooni. Lõhkumisega tekitatud kahju 2500.

Varastatud Nokia tõi häda kaela

Ajavahemikul 1. august ku-ni 9. august omandas Kambja vallas elav AT teadvalt kuritegelikul teel saadud mobiiltelefoni Nokia 8210. Asjaolud selgitamisel.

Varas külastas ehitusmaterjalide kauplust
Ööl vastu 22. augustit murti uste lahtimurdmise teel Kamb-jas Võru mnt 2B OÜ Neoexpressile kuuluvasse ehitusmaterjalide kauplusesse ja varastati mitmesuguseid kau-pu. Kahju täpsustamisel.

Loetumad