Brüsselis maitsti Pangodis küpsetatud leiba

198

Riigikogu liige Koit Prants viis Brüsselisse külakostiks Pangodi järve ääres kasvanud rukkist valmistatud leiba

Novembri algul Brüsselis toimunud Euroopa Liidu migratsiooni- ja asüülikonverentsist osa võtnud riigikogu liikmel Koit Prantsil oli kaasas tükk maasinki ja rukkileiba.

Endine Haaslava vallavanem Koit Prants “lennutas” Euroopa Liidu pealinna Kambja valla Vunni talu perenaise Laine Zeigo poolt Pangodi järve ääres kasvanud rukkist küpsetatud leivapätsi.

"Tahan Eesti põllumajandusorganisatsioonide esindajale Aivar Niinemäele üllatuse teha," ütles riigikogu põhiseadus komisjoni liige Koit Prants enne teeleasumist. "Ta tuleb meile lennujaama vastu ning tutvustab pärast tööpäeva lõppu meie delegatsioonile, kelle hulka kuuluvad veel riigikogulased Väino Linde ja Vadim Velmann, ka Brüsselit".

Erinevalt nõukogude ajast, mil turist võttis kaasa lihakonserve ja suitsuvorsti selleks, et osta pisku valuuta eest midagi kodustele, ei olnud seekordne kost mõeldud hotellis salaja nosimiseks. Pigem selleks, et Aivar Niinemäele tükike kodust Eestimaad kätte tuua. Et tema suus oleks ununenud eesti leiva maitse.

Lembit Jakobson

Kino maale