Põrnikaklubi tõi memme-taadi peole palju elevust

182
Pilt:

Kooskõla: Memme-taadi peo meeleollu sobisid vanad, kuid uhkeks vuntsitud Volkswagenid, sest nemad on ju automaailma memmed-taadid. Foto: Peeter Ruuge

Järjekordne memme-taadi pidu toimus vallamaja pargis 3. augustil 2008.

Vallavanem Ivar Tedrema andis lühiülevaate aasta jooksul vallas toimunust. Ta tänas tublisid-tegusaid eakaid vallakodanikke tänukirja ja väikese meenega.

Palju ilusaid ja kiitvaid sõnu kuulsime sotsiaalnõunik Heli Jaametsalt.

Kenade lauludega esines Kambja naisansambel. Tantsulusti pakkusid Vikertiimeri tantsijad.

Põltsamaalt oli tulnud külalisesinejaks Eduard Einmann, kes mängis nii suupilli kui vene lõõtsa. Eduard Einmann tõi kaasa ka külalise, kes Eestisse saabunud Udmurdimaalt. Külaline oli lahke ja õpetas meie Vikertiimeri naistele mõned tantsusammud.

Pilt:

Tegususe kiituseks: Vallavanem Ivar Tedremalt saab tänukirja Veera Raag, kes koos abikaasa Valdoga tuli alles pensionipõlves Tallinnast Kambja valda elama (et olla oma tütre, meie valla tänavuse aasta ema Tiina Rebase lähikonnas), kuid sulandus väga kiiresti siinsesse keskkonda ja kultuuriellu. Foto: Peeter Ruuge

Luule Hurt Suure-Kambjast esitas kaks ilusat ja südamlikku laulu – need sobisid igati meie peomeeleollu. Samuti oli tore näha ja kuulda, kuidas mängis pilli Sipe küla mees Leo Moro.

Vahva näidendi „Kunksmoor“ esitasid Kodijärve hooldekeskuse kliendid koos juhendaja Merlega. Nad olid suutnud valmistada uhked, kuid lihtsasti transporditavad dekoratsioonid.

Aarike hooldekeskuse poolt oli keedetud selleks päevaks maitsev hernesupp. Kehakinnitust jagus nii meie endi peolistele, kui ka ootamatult külla saabunud Põrnikaklubi liikmetele.

Volkswagenid tekitasid palju elevust, mistõttu klubi liikmetel tuli vastata arvukaile küsimustele.

Põrnikaklubi pilkupüüdvad autod lahkusid Kambja memmede-taatide peolt sama kärarikkalt nagu nad saabusidki – signaalitades.

Mõistagi tänan ma taas taevataati, kes peo ajaks hoidis vihmapilved meist eemal. Ilm oli küll veidi vilu, aga õigeid pidulisi see ju ei heiduta.

Kohtumiseni aasta pärast augusti esimesel pühapäeval.

Valla kultuuritöötaja Pille Tammelan

Kino maale