Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivRannavõrkpalli võistlustel sai mängida Eesti tippudegagi

Rannavõrkpalli võistlustel sai mängida Eesti tippudegagi

rannavõrkpallurid võistlushoosNagu suviti Kambjas kombeks saanud toimus ka sel aastal kohalik rannavolle võistlus. 26.-28. juulini madistas Sipe ja Pangodi platsidel 12 mees- ja 5 naispaari.

Mehed olid jagatud nelja kolmesesse gruppi, iga grupi kaks paremat pääsesid 8 hulka väljakukkumismängudele. A ja B grupp mängisid Pangodi ääres ning C ja D grupp võistlesid Sipel. Naiste viis paari mängisid kõik omavahel läbi.

Maailmaklassi taset (niipalju kui oli võimalik) tulid mängijate ja korraldajate rõõmuks näitama Kristjan Kais ja Priit Luik. Et teistel ka natukene võimalust oleks leppisime kokku, et Eesti ühed parimad rannavõrkpallurid mängivad kahe puutega. Kohalikele mängumeestele oli väga huvitav proovida vastu pusida sellise kaliibriga meestele.

Samal ajal kui Kais-Luik tegid puhta töö A-alagrupis, võtsid Pruuli-Ainsoo oma B-grupis. C-grupis suutsid mõneti üllatuslikult vennad Kannid jääda teiseks ning võidu võtsid Lehar Kudu – Martti Kaasik. Kusjuures omavahelise mängu võitsid Kudu-Kaasik otsustavas kolmandas geimis 10:9. Sellega vältisid grupi võitjad play-offis kohe esimeses ringis kokkuminekut paariga Kais-Luik. D-grupis võitsid oma vastaseid Meelis Kanep ja Rauno Lints, tehes tuule alla suhteliselt pikakasvulisele paarile Martin Kimmel-Kennart Saaremäe ning rohkem korvpalliüldsusele tuntud Heikki Zeigo ja Raiko Maremäele.

Play-offides pääsesid nelja hulka Kais-Luik, Pruuli-Ainsoo, Andres Vellerammi haigestumise tõttu uue paarilise Gert Prantsiga jätkav Rait Murumets ning Urmo Prants ja Siim Anton. Selle turniiri vast kõige põnevama mängu võitsid Kais-Luik küll 2:0 aga teises geimis seisul 14:14 oli variant geimivõit võtta ka Pruuli-Ainsool. Teisest mängust edenesid finaali Rait Murumets ja Gert Prants jättes pronksimängu rõõmud paarile Urmo Prants ja Siim Anton.

Medalimängus Pruuli-Ainsoo ei vääratanud ning võtsid teenitult poodiumikoha, neljandaks jäid Prants-Anton. Finaaliks oli paar Murumets – Prants hästi valmistunud ning soojendusel jäi mulje, et võib veel kõike juhtuda aga… Siiski sundis kogenum paar noored vastased lihtsatele eksimustele ning esikoha karikas läks võistkonnale Kristjan Kais – Priit Luik.

Eelmise aasta naiste turniiri osavõtjate arv sai sel aastal kahe võistkonnaga üle löödud mis tähendab, et vaikselt tõuseb ka õrnema soo esindajate hulk Kambja rannavolle.

Naistel sai iga paar neli mängu ning paremusjärjestus selgitati välja ühe õhtuga. Teistele armu ei andnud Liina Kais – Triin Kuusk võites kõik oma vastased 2:0. Teisele kohale tulnud Kadri Nurme – Ragne Auling käitusid oma vastastega sama moodi, alla tuli ainult vanduda võitjatele. Pronksi võtsid Evaliis Seiler ja Annika Seppa. Neljas viies vastavalt Signe Rätsep – Kadri Kallasmaa ning Elise Sule – Liis Lõhmus.

Peakorraldajana tänaksin osavõtjaid ning toetajaid ning loodetavasti ootavad mängijad juba järgmise aasta turniiri.

Kambja Rannavolle 2010 toetajad: Tartumaa Kultuurkapital, Kambja vallavalitsus, A ja T sport, Silja Sport, A ja G kaubandus, Saku, Nõo Lihavürst

Reeglid

Naised: Rannareeglid, naiste võrk. Geim 11p äkksurm, kolmas geim 7p (äkksurm, vahetus 4 peal). Mehed: Rannareeglid, meeste võrk. Geim 11p äkksurm, kolmas geim 7p (äkksurm,vahetus 4 peal)