-0.2 C
Kambja
Kolmapäev, 22.03.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivPärandiaasta avatakse Tartumaal pulmalaadaga

Pärandiaasta avatakse Tartumaal pulmalaadaga

Plakat.Tartumaa kultuuripärandiaasta avamine – pulmalaat „Pakulõhkumisest titemähkimiseni” tehakse teoks Tartus Tasku Keskuse aatriumis.

Laupäeval, 9. veebruaril kell 11–16 tutvustavad Tartumaa vallad Tasku keskuse aatriumis toimuval pulmalaadal alanud aasta olulisemaid sündmusi, põnevaid kohti ja inimesi.

Laadale omaselt pakuvad oma kaupa Tartumaa käsitöölised, põllu- ja muidu mehed.

Pulmalaada vaatemängulisemaks osaks on aatriumi keskel toimuv eesti pulmakombestiku läbimäng. Ühtseks lavastuseks koondatud pulmamängus tutvustavad Tartumaa vallad pulmakombestiku erinevaid osi, kõrvutades oma piirkonna vanu ja praeguseid traditsioone.

Pulmalaadaga seotud tegevusi aitavad jäädvustada Tartumaa noored kultuurikajastajad juhendaja Tiit Helmi käe all.

Päeva juhivad Astrid Hallik ja Ants Johanson

Kes soovib veel oma kaubaga laadale tulla või on muid pulmaga seotud küsimusi, palun võtke ühendust pulmalaada projektijuhiga (Marju Varblane, tel 5340 7938, e-post viiuldaja@gmail.com).

Pulmalaat toimub Tartumaa Kultuurikoja eestvedamisel, korraldab Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts.

Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Horeca Service, Tasku Keskus. Meediakajastust toetab läbi projekti “Ole võti kultuurilukku” regionaalministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Aasta 2013 on Eestis kuulutatud kultuuripärandi aastaks

motoga “Pärijata pole pärandit“.

 

Loetumad