7.9 C
Kambja
Esmaspäev, 15.04.2024

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivTeine advent barokkmuusikaga

Teine advent barokkmuusikaga8. detsembril 2013 kell 11 Kambja kirikus II advendi kontsertjumalateenistus koos sellele järgneva kontserdiga

Musitseerib ansambel Grupeto koosseisus

Andreas Kalkun – kontratenor

Helena Uleksin – barokkflööt

Stella Sõmer – klavessiin

Kavas Bach, Händel, Buxtehude jt.

 

Sissepääs tasuta

 

Huvist ja kirest barokkmuusika ning selle ajastu instrumentide vastu sai 2006. aastal Tartus alguse barokkmuusikaansambel Grupeto. Pikalt tegutses ansambel ilma nimeta, “Grupeto” nime all on hakatud üles astuma alles 2008. aastal. Ansambel esitab peamiselt barokkmuusikat, tegutsemisaja jooksul on mitmel pool Eestis üles astutud kavadega 16. sajandi alguse muusikast, itaalia barokkmuusikast, prantsuse barokkmuusikast, ostinato-bassile loodud muusikast ja J. S. Bachi loomingust. On tehtud koostööd ka barokktantsugrupiga Saltatriculi, kellega kahasse on esitatud barokkajastu tantse ja neid ka huvilistele õpetatud. Ansambel Grupeto püüab muusika kaudu süveneda ka vaimsetesse väärtustesse, mida see muusika endas kannab, ning neid väärtusi ka oma kontsertidel edasi anda. Tihti on selleks kasutatud muusikateoste vahel vahelugemisi ning pakutud publikule ka võimalust isiklikuks mõtiskluseks vaikuses.

Kontserti toetab Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp

Loetumad