0.9 C
Kambja
Pühapäev, 02.04.2023

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivSEB lõpetab pangateenuste pakkumise postkontorites

SEB lõpetab pangateenuste pakkumise postkontorites

SEB lõpetab alates 29. veebruarist 2016 pangateenuste pakkumise postkontorites. Finantsteenused jäävad postkontoritesse alles, sest Eesti Post jätkab sularaha sissemakse ja maksete teenuse pakkumist ning seda kõikide pankade klientidele samadel tingimustel. Sellega kaob võimalus võtta Kambja postkontorist välja sularaha.

„Eesti Post on välja töötanud iseseisvad maksete vahendamise ja sularaha kontole sissemakse lahendused ning soovitame senistel SEB Postipanga klientidel edaspidi kasutada Eesti Posti teenuseid,“ kommenteeris SEB jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Eerika Vaikmäe-Koit.

„Pangateenuste pakkumiseks maapiirkondades on konkureerimise asemel mõttekam teha koostööd, kuna see võimaldab tagada teenuse kättesaadavuse ka valdkondades, kus see majanduslikult ennast muidu ära ei tasuks, näiteks sularaharingluse tagamisel. Sularaha osakaal igapäevastes maksetes on kiiresti kahanemas, kuid see ei tähenda, et sularaharingluse süsteem ei vajaks arendamist. Vastupidi, mida väiksem on nõudlus sularaha järele, seda keerukam on seda pakkuda üleriigiliselt ja seega peaks erinevad ettevõtted tegema koostööd, tagamaks efektiivne sularaha kättesaadavus,“ lisas Vaikmäe-Koit.

„Eestis oleks võimalik pakkuda cash-back („sularaha poest“) lahendust turuüleselt ehk igast makseterminalist, kuid sellise süsteemi ülesehitamine eeldaks kõikide pankade, kaardiorganisatsioonide ja kaarditehingute töötlejate arendustöid. Plaanime algatada Eesti Pangaliidu tasemel laiema diskussiooni, et selline lahendus sünniks, sest see tagaks sularaharingluse maapiirkondades parimal võimalikul moel,“ kommenteeris Vaikmäe-Koit.

Konkreetse sammuna sularaha kättesaadavuse parandamiseks vahetab SEB järgneva kolme aasta jooksul välja kõik oma sularahaautomaadid uue põlvkonna masinate vastu, mis on töökindlamad ja turvalisemad. „Eestis on lai valik makseviise, mis pakuvad alternatiivi sularahale. Näiteks on kõiki peamisi igapäevapanganduse tehinguid võimalik mugavalt teha nii interneti- kui ka mobiilipanga vahendusel. Plaanime suurendada oma teavitustööd, et kliendid oleksid teadlikud erinevatest nende kasutuses olevatest arveldusviisidest,“ võttis kokku Vaikmäe-Koit.

Eestis on kokku ligi 800 sularahaautomaati ja peaaegu kolmandik neist on SEB sularahaautomaadid.

Toimetas Heigo Mägi


 Samal teemal:

 

Loetumad