2.9 C
Kambja
Teisipäev, 16.04.2024

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivKambja raamatukogu pidas sünnipäevapidu

Kambja raamatukogu pidas sünnipäevapidu

Detsembrikuu esimese reede õhtul kogunesid raamatukogu ning raamatute sõbrad ja austajad vallamaja saali, sest Kambja raamatukogu asutamisest möödus tänavu 90 aastat.

Aastal 1913, kui Kambjas oli apteek juba mõnda aega tegutsenud, otsustas kohalik haridusselts apteegi ruumides avada raamatukogu. Apteekrid hakkasid täitma ka raamatukoguhoidja kohustusi.

Sümboolsemat tekkelugu ühele raamatukogule oleks raske välja pakkuda. Apteek, kust inimesed olid saanud abi ihuhädade praavitamiseks, muutus ka kohaks, mis pakkus raamatute näol leevendust hingehädadele

Raamatukogu juubeliõhtul rääkisid minevikust, olevikust ja tulevikust Kambja raamatukogunduse suurkuju Vaiki Agarmaa, praegune raamatukoguhoidja Andres Madisson, vallavanem Ivar Tedrema.

Tartumaa keskraamatukogu kohustusi täitva Kõrveküla raamatukogu direktor Hele Ellermaa avaldas oma tervituses soovi, et üsna pea võiks olla põhjust tulla Kambjasse raamatukogu uute ruumide avamisele uues koolihoones. Hele Ellermaa tänas Vaiki Agarmaad aastatepikkuse ilusa töö eest ning kiitis Andres Madissoni huvitava näituse korraldamise ja ettekande eest. Ta avaldas lootust, et Andres kohaneb Kambjas ja ta võetakse lugejate poolt omaks.

Toivo Ärtis

Loetumad