4.9 C
Kambja
Teisipäev, 16.04.2024

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivAnto Liivat: Elamute soojustamise abil väheneksid inimeste küttearved

Anto Liivat: Elamute soojustamise abil väheneksid inimeste küttearved

Anto Liivat: Elamute soojustamise abil väheneksid inimeste küttearved

a.liivatAprilli eelviimasel nädalal kohtus Rahvaliidu esinumber Euroopa Parlamendi valimistel – Anto Liivat Kambja valla elanikega, eesmärgiks oli tutvustada Eesti võimalusi Euroopa Parlamendis sisulisemalt kaasa rääkida ning samuti saada tagasisidet inimeste euroliiduga seotud teadmistest ja arvamustest. Liivati sõnul peaks Eesti saadiku üheks prioriteediks olema muuhulgas ka Euroopa Liidu järgmise eelarveperioodi eelarvest vahendite leidmine Eesti elamute renoveerimise toetamiseks.

Seoses eurotoetustega selgitas Anto Liivat, et Euroopa Parlamendi saadiku üheks olulisemaks tööülesandeks on eelarve kinnitamine. Liivati sõnul peaks Eesti saadiku üheks prioriteediks olema Euroopa Liidu järgmise eelarveperioodi eelarvest vahendite leidmine Eesti elamute renoveerimise toetamiseks. Eesti kui Euroopa Liidu kõige põhjapoolsema postsovietliku riigi elamute soojapidavus ei vasta täna Euroopa Liidu kehtestatud standarditele, seetõttu ei ole meil võimalik energiat säästa ega täita Euroopa Liidu kliimalepinguga võetud kohustusi vähendada CO2 emissiooni 20% võrra, mis omakorda on vahend kliimasoojenemise vähendamiseks. Elamute soojustamise abil väheneksid inimeste küttearved ning suureneks energiasäästlikkus, samuti looks see projekt töökohti ning seeläbi tooks eelarvesse tulu.

Euroliiduga seondusid ettevõtlikel inimestel eelkõige eurotoetused. Kõige suuremaks sellega seonduvaks murelapseks oli kohalike omaalgatusprojektide toetusrahade väljamaksmine peale reaalsete kulutuste tegemist. “ Inimesed panevad majad panti, et ettevõtlusega alustada või mõnda objekti arendada, tegelikult võiks aga toetusrahad tulla taotlejateni osamaksetena. Rahvaliidu programmis on tõukevahendite etapiviisiline väljamaksmine juba kirjas ning erakond kavatseb selle nimel tegutseda,“ selgitas Liivat.

Tavaelus õppejõuna töötav Liivat oli positiivselt üllatunud, et kohtumistel osalenud inimesed olid vägagi huvitatud Euroopa Liidust ning ristküsitlesid Liivatit võrdväärsel tasemel tema tudengitega. „Kuulajaskond tõi välja asjaolu, et info eurosaadikute tööde ja tegemiste kohta on olnud üsna kesine ning seetõttu ei ole ka nende informeeritus kuigi hea. Minu eesmärgiks on olla valituks saades Euroopa Parlamendis sillaks tavakodaniku ja euroliidu vahel ning muuta saadiku töö pideva teavitamise ja ka inimeste otsustusprotsessi kaasamise abil läbipaistvamaks,“ selgitas Liivat.

Loetumad