Politsei otsib Ülenurmel kadunud 78-aastast prouat

TÄIENDATUD!

5914

Täiendatud 29.03 kell 22.10, 22.30 ja 30.03 kell 10.00 ja 16.07.

KADUNU LEITI SURNULT PORIJÕEST. VÄLISEID VÄGIVALLATUNDEMÄRKE EI OLE.


Politsei palub kaasabi selgitamaks Ülenurmel Kaasiku tänaval elava 78-aastase proua Rosa asukohta.

Tartumaal Ülenurme alevikus Kaasiku tänaval korteris elav naine oli naabrite kinnitusel veel eile õhtul kodus, kuid pärast seda pole teda nähtud. Kuna proua ei vastanud pikka aega telefonile, läksid lähedased korterit kontrollima. Naist seal ei olnud ning sinna pole ta tänase päeva vältel ka naasnud. Kõik isiklikud esemed, sealhulgas telefon, olid jäetud koju ning postkastis olev päevaleht võimaldas järeldada, et naine võib olla kadunud juba eelmisest õhtust saati.

Kuna tegu on eakama prouaga, kontrollis politsei esiti, ega naine tervislikel põhjustel haiglasse ole viidud. Samuti suhtlesid lähedased ja politsei naabrite ning alevikus liikunud inimestega, kuid keegi polevat prouat näinud ega tea, kuhu ta võis minna.

Otsingud ei ole tulemusi andnud

Politsei käivitas Ülenurme alevikus laialdase otsingu kadunud proua leidmiseks, kuid paraku seni pole see tulemust andnud ning otsing jätkub.

„Sündmuskohal töötanud politseinikud kogusid lähedastelt, naabritelt, kohalikelt elanikelt ja teistelt infot, mille pinnalt selgitada, kuhu ja miks proua liikuda võis. Kogutud infole tuginedes määrati otsinguala, mille erinevaid lõike kontrollisid maastikul politseinikud koos vabatahtlikega ning politsei teenistuskoer. Proua kodukoha lähistele jäävad alad vaadati üle droonilennul ning sealt omakorda kuni 2,5 kilomeetri kaugusele kammis maastiku läbi lennusalga kopterimeeskond,“ kirjeldas Lõuna prefektuuri operatiivjuht Aleksander Naidis pingutusi kadunud proua asukoha tuvastamisel.

Paralleelselt otsingutega maastikul jätkati info kogumist ning laekuvate vihjete kontrollimist. „Ühe vihje kohaselt olla prouat 28. märtsi päeval nähtud Porijõe silla juures. Kopterimeeskond ning maastikul liikunud politseinikud ja vabatahtlikud uurisid sedagi piirkonda põhjalikult, kuid naist sealt ei leitud,“ nentis operatiivjuht.

23.30 paiku kopter lahkus ja otsingud Porijõe ja poldri piirkonnas katkestati.

Kuidas saab kaasa aidata

Naidis märkis, et otsingute vältel tulid mitmed möödujad uurima, kuidas nemad saaksid abiks olla. „Palumegi, et kõik kohalikud elanikud ja ettevõtjad vaataks üle oma turvakaamerate salvestused alates 28. märtsi õhtul kella kuuest. „Märgates umbes 165 cm pikka prouat, kel on seljas hall mantel, peas halli-valgekirju barett ning jalas mustad madalad saapad, palume sest numbril 112 kohe teada anda,“ sõnas operatiivjuht.

Abiks oleks seegi, kui kõik Ülenurme elanikud ja ettevõtjad kontrolliks igaks juhuks üle neile kuuluva territooriumi, hooned ja kõrvalhooned selgitamaks, ega külma ilma kätte jäänud proua juhtumisi just sinna sooja pole tulnud otsima.

Kui kellelgi on infot otsitava proua asukohast, palutakse sellest hädaabinumbril 112 teada anda.


Samal teemal:

Kino maale
EelmineEV 100 Eesti Põllumajandusmuuseumis
JärgmineKadunud proua otsingud lõppesid kurvalt