22.9 C
Kambja
Esmaspäev, 20.05.2024

Arhiveeritud sisu!

Artikkel on rohkem kui nelia aastat vana ja ei pruugi olla ajakohane. Arhiveeritud ajalehe artikli sisu takkajärgi ei muudeta!

Vajalik võib-olla värskema teabega tutvumine!

EsikülgKoduvalla arhiivRegilaulud - meeldiv vaheldus rutiinses koolielus

Regilaulud – meeldiv vaheldus rutiinses koolielus

Miks me seda teeme ?

REGILAUL RIKASTAB KOOLIELU: Unipiha kooli õpilased ja õpetajad Tartumaa koolide folklooripäeval Puhjas.

3.aprillil kogunesid kaheksandat korda Puhja Rahvamajja Tartumaa koolid, kus lisaks tavapärasele õppetööle mängitakse koolis veel ringmänge ja lauldakse rahvalaule, harrastatakse emakeeletundides mõistatuste lahendamist, püütakse aru saada vanasõnadest, kirjutatakse muistendeid ja harjutatakse tartumaa murdes lugemist ning rääkimist.

Kui ühel veebruaripäeval 2. klassis õppiva Gerli ema Liivi kooli tuli, vaatas ta üllatund-kohkunud ilmel, kuidas tema tütar laulis südilt koos teistega regilaule.

Arvuti- ja Internetiajastul tundub regivärsilise rahvalauluga tegelemine ajast ja arust. Ometi pole see nii.

„Just folkloori harrastades saavad lapsed eht-eestlasliku looduse- ja maailma tunnetuse, mis üha rohkem masinaid täis pikitud maailmas kaduma läheb,“ selgitab Gerli emale õpetaja Eha Jakobson.

„Olen mööda maailma reisides tõdenud, et inimesed ja elukeskkond hakkavad üha enam sarnanema üksteisele. Samad riided ja autod, samasugused kaubamajad ja büroohooned, tehased igal pool.“

Viljandi Pärimusmuusika festival kogub külastajatena igal aastal üle 20 tuhande noore inimise. Miks tulevad 16-25 aastased noored inimesed üle Eesti kahekskolmeks päevaks kokku? Eks ikka selleks, et tunda oma ja ehtsat.

Kaks tundi mõnusat suhtlemist omavanuste laste keskel Puhjas oli meel vaheldus koolielule.

14-16. maini toimuvast üle-eestilistest murdelaulude päevadest Tallinnas võtab Unipiha Algkool osa neljandat korda.

Lembit Jakobson

Loetumad