Transpordiamet kehtestas riigiteedel pea kõigis maakondades erilise hoolderežiimi

176
Lumesajualal maanteedel tuleb olla ettevaatlik, alandada sõidukiirust, hoida tavapärasest suuremat pikivahet. Foto: Marko Ojakivi

Transpordiamet kehtestas neljapäeval, 4. jaanuaril 2024 kell 23.30 rohke lumesaju ja tuisu tõttu riigiteedel kõigis maakondades peale Ida- ja Lääne-Virumaa ning Järvamaa, rasketest ilmaoludest tingitud erilise hoolderežiimi.

Maanteede korrashoiuks kasutatakse kõiki olemasolevaid ressursse, kuid teede nõutav seisunditase ei ole kõikjal tagatud. Suure tõenäosusega põhjustab lõuna poolt alanud ning jätkuv lumesadu osade riigiteede, eelkõige väiksemate kõrvalmaanteede, muutumise läbimatuteks või väga raskesti läbitavateks. Olukorra teedel teeb keerulisemaks madal õhutemperatuur, mis ei võimalda libedusetõrjevahenditel efektiivselt toimida. Kõikidel teedel võib esineda ohtlikke libedaid lõike.

Keskkonnaagentuuri hoiatuse kohaselt laieneb lumesadu Lõuna-Eestist põhja suunas. Sisemaal puhub mõõdukas, saartel ja rannikul tugev ida- ja kirdetuul ning tuiskab. Sadu muutub intensiivsemaks. Temperatuurid püsivad sügavalt miinuses ning tekkiv uus lumevaip on väga kohev, orienteeruv lisanduva lumehulk on 10–20, Lõuna-Eestis 20–25 cm.

Transpordiamet prognoosib lumesaju taandumisel teedel nõutava seisunditaseme reede, 5. jaanuari õhtuks. Vajadusel pikendatakse erilist hoolderežiimi ning sellest ja erilise hoolderežiimi lõpetamisest teavitatakse täiendavalt.

Liiklejatel palutakse sajualadel olla eriti ettevaatlik, alandada oluliselt sõidukiirust, hoida tavapärasest suuremat pikivahet. Suurim lubatud sõidukiirus ei ole kohustus. Alati tuleb valida sõidu- ja teeoludele vastav kiirus.

Lisainfot teeolude kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist www.tarktee.ee.

Lisainfo: Transpordiamet

Kino maale
EelmineTartu maakonnaliinid muutuvad tasuliseks
JärgmineTeenetemärk Tartumaa Kuldne Tammeoks ootab nominente