Esitada saab kandidaate aasta õpetaja konkursile

163
Õpetajate päeva pidulik tähistamine Kambja kultuurikeskuses. Foto: Kait Krull

10. aprillini 2024 on kõigil võimalus esitada oma lemmik õpetaja, koolijuht, õppejõud või haridustegu haridus- ja teadusministeeriumi aasta õpetaja konkursile. Laureaadid kuulutatakse välja 5. oktoobril Jõhvi Kontserdimajas toimuval aasta õpetaja galal.

Aasta õpetaja konkursile saab kandidaate esitada ministeeriumi veebilehel www.hm.ee/gala

Aasta õpetaja konkursile esitatud kandidaat peab vastama õpetaja kvalifikatsiooninõuetele, mis tähendab magistrikraadi ja vastavat kutset ning eesti keele valdamist keeleseaduses toodud nõuetest lähtuvalt.

Konkursi parimatele määrab Vabariigi Valitsus riikliku aastapreemia suuruses 10 000 eurot ning elutööpreemia suuruses 65 000 eurot. Väiksema rahalise preemia pälvivad ka kategooriate nominendid. Oktoobris Jõhvis toimuva ja Eesti Televisiooni vahendusel igasse koju jõudva aasta õpetaja galaga „Eestimaa õpib ja tänab“ tunnustatakse haridusvaldkonna töötajaid.

Pärast aasta õpetaja kandidaatide esitamist konkursile alustavad parimate haridustöötajate väljaselgitamiseks tööd piirkondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon. Pärast komisjonidelt saabunud otsuseid koguneb riiklike hariduspreemiate komisjon, kus tehakse lõppvalik riiklikule tasandile esitatud kandidaatide seast. Komisjoni kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad ning varasematel aastatel tunnustatud haridustöötajad.

Auhinnad antakse üle rahvusvahelisel õpetajate päeval, 5. oktoobril Jõhvi Kontserdimajas juba 12. korda toimuval aasta õpetaja galal. Tunnustussündmuse eestvedajateks on haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Tunnustust väärivat kandidaati saab esitada järgmistesse kategooriatesse: aasta lasteaiaõpetaja, aasta klassiõpetaja, aasta klassijuhataja, aasta põhikooli aineõpetaja, aasta gümnaasiumiõpetaja, aasta kutseõpetaja, aasta tugispetsialist, aasta huvialaõpetaja, aasta õppejõud, aasta õppeasutuse juht, aasta haridustegu

Lisainfo: Maris Raimets, haridus- ja teadusministeeriumi haridusjuhtimise ja õpetajapoliitika valdkonna peaekspert, 735 4081, gala@hm.ee

Kino maale
EelmineLasteaia kohatasu tõstmisest Kambja vallas
JärgmineVallavalitsuse istungilt 06.03.2024